Zpět Produkty

Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaKompostéryKompostéryReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

VARI podporuje mladé talenty designu a strojírenství

VARI podporuje mladé talenty designu a strojírenství 11. 9. 2017

Studentka 4. ročníku průmyslového designu na fakultě architektury pražské ČVUT Tereza Nováková si vybrala jako téma své závěrečné práce „Re-design“ oblíbeného štěpkovače VARI Rapido Plus.

V úzké spolupráci s vývojovým oddělením VARI proběhla řada technických a marketingových konzultací, na jejichž základě vznikla studie designového oživení tohoto výrobku. Technické a mechanické parametry systému pohonu, štěpkovací hlavy a hlavního vstřikovaného dílu plnicí násypky zůstaly zachovány. Výrazně se však změnil design a funkčnost rámu stroje, přibylo praktické vysouvací madlo a celkově stroj dostal jednotný vzhled. Považujeme tuto studii za velmi povedenou i s případnou možností sériové výroby. Věříme, že šikovnost a nadhled mladých českých designerů pomůže udržet konkurenceschopnost českých výrobků ve světě. VARI každý rok pracuje se studenty a pomáhá jim při jejich projektech. Jak se vám nový design líbí? Vaše VARI.

 

Vari_stepkovac_fcb-01stepkovac_plakat_final-02Vari_stepkovac_fcb-03