Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Projekt EKO-ENERGIE

Chcete snížit výdaje na energie ve Vašem podniku? Chcete obměnit staré technologie za nové a úspornější? Chcete vyrábět elektrickou nebo tepelnou energii z obnovitelných zdrojů? Jste malý nebo střední podnik a Váš projekt chystáte mimo hl. m. Prahu? Pak můžete požádat o podporu z programu Eko-energie.

Cílem programu je prostřednictvím dotací nebo podřízených úvěrů s finančním příspěvkem stimulovat aktivitu podnikatelů, zejména malých a středních, v oblasti snižování energetické náročnosti výroby, spotřeby primárních energetických zdrojů a vyššího využití obnovitelných a druhotných zdrojů a jejich udržitelný růst.

Podpora je poskytována na projekty, jejichž cílem je:

  • snížit energetickou náročnost na jednotku produkce při zachování dlouhodobé stability a dostupnosti energie pro podnikatelskou
  • sféruomezit závislost české ekonomiky na dovozu energetických komodit
  • snížit spotřebu fosilních primárních energetických zdrojů
  • zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie (OZE)
  • využít významný potenciál energetických úspor a využití OZE rovněž ve velkých podnicích
  • využít dostupný potenciál druhotných zdrojů energie.

V letech 2008-2010 realizovala firma VARI, a.s. v rámci programu EKOENERGIE projekt „Zvyšování účinnosti při výrobě a spotřebě energie zlepšováním tepelně technických vlastností budov a snižování ztrát v rozvodech tepla provedením decentralizace vytápění ve firmě VARI, a.s.“, na který byly čerpány peníze z rozpočtu EU. Podstatou projektu je soubor opatření, jejichž obsahem je snížení energetické náročnosti celkového provozu v areálu firmy v Libici nad Cidlinou, zejména provedením decentralizace výroby tepla a zlepšením tepelně technických vlastností budov.