Zpět Produkty

Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaKompostéryKompostéryReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Diskuze k produktům

BDR-620 Lucina Max

Počet příspěvků › 8 | Poslední příspěvek › 16. 1. 2018
Jan Kubíček
Dobrý den, Lze zakoupit LUCINA MAX pouze s mulčovacím nástavcem VM-580? Bubnové sekání pravděpodobně nevyužijeme a velká kola LUCINY se zdají vhodnější do svahu než kola jednoúčelového stroje F-550. U zapůjčeného F-550 docházelo v některých situacích k prokluzu koleček . Jaké celoroční příslušenství plánujete vyrábět? Půjde k LUCINA MAX připojit radlice nebo sněžná fréza? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v roce 2014 lze zakoupit Lucinu MAX pouze jako bubnovou sekačku s možností dokoupení mulčovacího adaptéru. V dalších letech budeme postupně příslušenství rozšiřovat.

S pozdravem. Zdeněk Šetek

Jan Gajdušek
Dobrý den, nějaký čas jsem majitelem sekačky Lucina Max s mulčovacím adaptérem. S výkonem stroje jsem spokojený. Co mě však překvapilo nepříjemně, je technická úroveň v detailech. K nepochopení je nedořešení takových maličkostí, jako jsou šroubové spoje při výměně adaptérů. Nejsem strojař, ale dokázal bych to vyřešit rozhodně lépe. Lovit rukou někde v šasi matičky, které vypadnou a pak se musí ze stroje vytřásat je špatný vtip za vysokou cenu.

Dobrý den, způsob výměny adaptéru pomocí šroubových spojů je pro tuto cenovou kategorii strojů běžným a plně funkčním řešením. Svědčí o tom i velké množství spokojených uživatelů. Technologicky dražší řešení a tedy i dražší stroj  většinou ocení menší skupina zákazníků.

S pozdravem. Zdeněk Šetek

Zdeněk Dokoupil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč není u žádného vašeho výrobku uveden objem motoru a maximální výkon? konkrétně zde u Lucina max by mě to zajímalo. Mám v plánu ji používat na sečení bu´d bubnovým nebo mulčovačem na pozemku o velikosti: 5 742m2. zvládne i vysokou trávu? Děkuji za odpověď či případné vaše doporučení jiného stroje.
Jaromír Malich
Dobrý den. Dovolím si odpovědět za pány z Vari. Zdvihový objem motoru BS 850E činí 190 ccm; Honda GCV 190 má objem válce 187 ccm. Nejdůležitějším parametrem malých spalovacích motorů je obecně hodnota reálného točivého momentu, kterou jsou schopné vygenerovat za běžného provozu. Oba tyto motory se pro MaXe hodí právě z toho důvodu, že díky točivému momentu přes 11 Nm nemají problém ani s mulčováním vysoké a přerostlé trávy. Z mých zkušeností vím, že není potíž ani se stařinou až po kolena, kde se mírně lépe projevuje motor Honda, rychleji reagující na prudkou změnu zátěže. Pokud ale požadujete stroj na plochu téměř 6 tisíc m2, pak už bych Vám doporučil rovnou Raptor Hydro. Na mulčování velkých ploch se lépe ulatní, protože má ještě výkonnější motor BS 950 (223 ccm, točivý moment téměř 13 Nm), hydropojezd s plynulou změnou rychlosti vpřed i vzad, automatickou uzávěru nápravy a velkou nádrž v nosníku řidítek. Mulčovací adaptér je tam velmi podobně koncipovaný jako u Luciny MaX, jen má robustnější stavbu s ohledem na předpoklad nasazení v tvrdším terénu (masivní výztuha žací komory, litá řemenice). Ke všemu k Raptorovi připojíte i bržděnou sedačku, na tak velkou plochu je to opravdu skvělé příslušenství. Snad Vám moje odpověď pomůže s výběrem, mějte se krásně :-)
Josef Kolínek
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli budete vyrábět k Lucině max také obraceč sena? Asi někdy v roce 2016 jsem se tady dočetl, že toto příslušenství se chystáte vyrábět. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, obraceč sena k Lucině Max byl opravdu v úvahách, ovšem technické řešení vzhledem k požadovaným výstupním otáčkám neumožnilo dosáhnout plánovanou cenu. Na vývoji tohoto příslušenství dále nepokračujeme. S pozdravem Tomáš Belinger

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.