Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaKompostéryKompostéryReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Sázení brambor

Sázení brambor 21. 3. 2014

V dnešní době by měl každý zahrádkář vědět, že pěstování brambor pro vlastní potřebu není s VARI vůbec žádná dřina. Při správném postupu a nastavení stroje se jedná o pohodlnou a vysoce efektivní práci.

Předpoklad jednoduchého sázení je mít po zimní orbě dokonale nakypřené pole.

Nezávazná poptávka
na sázecí stroj
na brambory

K tomu je potřeba kypřicí ústrojí, které se namontuje na převodovou skříň DSK-317 místo kol tažné nápravy.

Víte, že?

Vyměnit kola tažné nápravy za nože rotačního kypřiče lze bez použití nářadí.

 

Po přípravě pole rotavátorem (nejlépe den před sázením) na převodovu skříň DSK-317 namontujeme nosič 33 kg závaží a to závěsem dopředu.

Do přední části závěsu zapojíme nosič hrobkovacích radlic NM 1-001 a na něj namontujeme dvě hrobkovací radlice SV-1 ve vzdálenosti rozchodu tažné nápravy 61 cm.

Na zadní konec závěsu nasadíme 33 kg závaží a dopředu na nosič NM 1-001 (podle druhu půdy) 5 kg závaží.

 

 

 

 

 

příprava řádků

Kola zapojíme na pevno, aby západka směřovala do středu kola (jako u orby). Zařadíme první stupeň rychlosti a rozjedeme se, radlice nám vytváří dvě hrobky. Kola se pohybují u dna řádku. Na konci pole stroj otočíme, přendáme znamenák (dlouhá tyčka s svislým řetízkem) tak, aby řetízek byl kolmo na dno vytvořené hrobky a vytváříme další dva řádky.

V případě že nemáme k dispozici znamenák nebo nám nevyhovuje jeho použití, na konci pole stroj otočíme a jednu hrobkovací radlici dáme do vytvořené hrobky a pohybem v před vytváříme další řádek. Tímto způsobem opět dodržíme perfektní rozteč a rovnost řádků.

 Po vytvoření všech hrobek na poli, nasázíme brambory ve vzdálenosti 30 - 35 cm od sebe.

zaorávání bramborzaorávání brambor

Potom stroj postavíme hrobkovacími radlicemi před vytvořené kopečky a po zařazení prvního stupně rychlosti začínáme zaorávat brambory způsobem, jako když jsme hrobky vytvářeli.

Aby brambory byly zaorány přesně doprostřed hrobky, dbáme při zaorávání, aby byly vidět brambory přesně pod tyčkou na 5 kg závaží.

 

Víte, že?

VARI dovede nejen snadno brambory sázet, ale i vyorávat.

radlice vyorávací AVR-453

Na to je potřeba mít stroj připravený jako na orbu a místo pluhu do nastavovacího tělesa zapojíme vyorávací radlici.

Na poli důkledně odstraníme natě, stroj postavíme koly do dna hrobek a na první rychlostní stupeň začneme vyorávat.

 

 

 

 

Sazec brambor SB-40Víte, že?

VARI má v sortimentu vpředu nesený automatický jednořádkový sazeč brambor SB-40 s miskovým podávacím mechanismem a se zásobníkem na 20 kg sadby, který v roce 2019 prošel velkou inovací.

Sazeč se připojuje před jednoosý malotraktor do závěsného zařízení BZN-002 a je určen pro všechny majitele TERRA-VARI SYSTÉMU, kteří se vrací k pěstovaní zeleniny a brambor na svých pozemcích a touží po vlastních zdravých BIO produktech. Sazeč brambor vám ulehčí a zrychlí práci především na větších plochách. Sazeč brambor svou přední radlicí půdu rozhrne, mechanismus brambory zasadí a nové disky je zahrnou. Řádek brambor tak máte hotový na jedno projetí.

4363 SB-40 SAZEC BRAMBOR 04  4363-sb-40-sazec-brambor-02  4363-sb-40-sazec-brambor-03

Nezávazná poptávka
na sázecí stroj
na brambory

 

Sazeč brambor VARI šetří váš čas, energii a peníze.

Každý, kdo zkusí pěstovat brambory s VARI zjistí, že to opravdu není dřina, ale výrazná pomoc.