Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaKompostéryKompostéryReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Motory HONDA

Motory HONDA 25. 3. 2014

Motory Honda, nejlepší volba. Když v roce 1928 mladý Sóičiró HONDA zakládal vlastní dílnu na výrobu motokol a komponentů k motorům v japonském městě Hamamatsu, nikdo tehdy nemohl tušit, co tím způsobí ve světě techniky.

Celý život vkládal do vývoje svého konstruktérského ducha a energii, jež přinesly lidstvu nejedno překvapení a úžas nad dokonalostí konstrukce motorových vozidel. HONDA se rozhodl v roce 1953 oslovit zákazníka produkty z oblasti technického a účelového zboží, a proto dnes HONDA nabízí celou škálu technických výrobků, jejichž srdcem a pohonnou jednotkou je motor HONDA. HONDA předčí svou konkurenci vysokou spolehlivostí, výkonem, kvalitou, nízkou spotřebou paliva a dnes již velice důležitým šetrným přístupem k životnímu prostředí. Dnes je HONDA největším výrobcem spalovacích motorů na světě. Již v roce 2006 byla překročena meta více než 20 000 000 motorů HONDA vyrobených v jednom roce! Právě díky těmto vlastnostem a dlouholeté zkušenosti s výrobou automobilů a motocyklů jsme se rozhodli spojit kvality motoru HONDA a spolehlivost a tradici značky VARI. Po náročných testech jsme začali od roku 1993 do všech svých výrobků a strojů montovat  motory HONDA, které dávají strojům obrovskou devizu náskoku kvality a výkonu. Mnozí z vás namítnete, co vlastně může být na motoru ze zahradní techniky tak převratného? Jako jediný motor na světě v dané třídě je opatřen rozvodem OHC, který díky svým nesporným výhodám využívají nejúspěšnější výrobci automobilů. Stejně tak HONDA jako jediná vyřešila čistý mini-čtyřtaktní motor pro křovinořezy a nesené stroje.
Zákazníci VARI najdou v našich strojích moderní OHC motory Honda řady GCV 160, GCV 190, semi-profesionální GSV 190, profesionální OHV motor GXV 390 a v neposlední řadě revoluční mini-čtyřtaktní OHC motor GX 35.

Rok 2019 přináší malou revoluci v motorech HONDA pro malou techniku, vešla totiž v platnost nová emisní norma EURO 5. Proto HONDA vyvinula novou řadu motorů GCVx, která bude postupně zabudovávána do strojů VARI. Prvním z nich je travní sekačka VARI MP1 554 H, která je osazena motorem HONDA GCVx 170. V roce 2020 by pak všechny stroje VARI, na kterých jsou nyní motory řad GCV a GSV, měly být osazeny motory řady GCVx.

Kvalitu motorů HONDA lze jednoduše vyjádřit několika body:

 • snadný start
 • nízká spotřeba paliva
 • nízké ekologické zatížení
 • nejvyšší krouticí moment ve své třídě
 • vysoká životnost
 • snadná obsluha
 • nízká hlučnost
 • motory GCV a GSV splňují emisní normu EURO 2
 • motory GCVx splňují novou normu EURO 5
 • inovativní technická řešení
 • špičkový servis a dodávky náhradních dílů
 • plná pětiletá záruka

Více o motorech HONDA naleznete na www.hondastroje.cz nebo na http://www.honda-engines-eu.com/