Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Nová technologie výroby řemenic - ocelové řemenice tvářené za studena z jednoho kusu materiálu

Nová technologie výroby řemenic - ocelové řemenice tvářené za studena z jednoho kusu materiálu 20. 1. 2016

Technologie tváření řemenic za studena, používaná v automobilovém průmyslu, dorazila díky VARI i do segmentu malé zahradní techniky. Jsme první firmou v republice, která pro ručně vedené stroje začíná používat nové tvářené řemenice z jednoho kusu materiálu!

Největšími výhodami jsou především vyšší produktivita výroby, zvýšená přesnost a tuhost řemenice, ale také delší životnost těchto nových řemenic. Nesporným přínosem je i ochrana životního prostředí díky výraznému snížení energetické náročnosti výroby oproti lisovaným a svařovaným řemenicím.

Za zmínku stojí i změna povrchové úpravy řemenic z lakování práškovou barvou na moderní způsob nanášení slabé, ale odolné vrstvy barvy pomocí kataforézy. I toto je technologie používaná v automobilovém průmyslu pro své skvělé antikorozní vlastnosti, úsporu nákladů a hlavně snížení zátěže životního prostředí.

Nové řemenice se začnou montovat do všech strojů VARI, kde byla dosud použita stará technologie lisovaných a svařovaných ocelových řemenic, od ledna 2016. Podívejte se na video z výroby této běžným pohledům skryté novinky.

VARI je díky těmto inovativním technologiím opět o krok před konkurencí.

Vaše VARI