Košík

Úvod › O nás

O nás

Jeden tým, jedna značka a společná odpovědnost k historii i budoucnosti – to je VARI.

Kdo jsme?

Jsme středně velká společnost, která ve výrobním závodě v Libici nad Cidlinou zaměstnává 80 lidí. Společnost VARI byla založena v roce 1969 a v letošním roce oslavila už 48 let působení na trhu. V porovnání s ostatními českými společnostmi, které podnikají v oboru malé zahradní techniky, se můžeme pochlubit nejdelší historií výroby.  Společnost  je v 100% českém vlastnictví.

Kam míříme?

Pod značkou VARI  si dnes nepředstavujeme jen malotraktor či lištovou sekačku. Naopak -  tuto značku charakterizuje několik promyšlených výrobkových řad, které si úspěšně razí cestu k zákazníkům nejen v České republice, ale i v dalších zemích. Pod značkou VARI nabízíme také řadu obchodního zboží, na jejichž vývoji či výrobě se přímo podílíme. Naším cílem je přinášet kvalitní a inovativní technická řešení, dobrou funkčnost a kompatibilitu našich výrobků a pokračovat tak v tradici a budování dobrého jména firmy VARI.

Na jakých hodnotách je založeno úspěšné podnikání firmy VARI?

Vyrábíme funkční a promyšlené stroje, které ve své cenové i výkonové třídě přinášejí vždy řadu výjimečných prvků oproti srovnatelným strojům ostatních výrobců. Zakládáme si na historii značky a naším cílem je nezklamat důvěru zákazníků ve stroje značky VARI.

Snažíme se vytvářet hodnotné produkty, které dobře a dlouhé roky slouží a přitom si udržují stále zajímavou tržní cenu. Nevyrábíme nekvalitní výrobky, které často nutí zákazníka měnit celý stroj. Neseme odpovědnost za stroje vyrobené v minulosti, snažíme se o maximální kompatibilitu a dlouhou dostupnost náhradních dílů. Značku VARI si oblíbily už předešlé generace a stále více jak 70 % strojů vyrobených v posledních 45 letech doposud slouží svým zákazníkům. 

PROGRAM VÝROBY

Multifunkční malotraktory VARI GLOBAL - malá zahradní a zemědělská technika

Malotraktory VARI GLOBAL s bohatým příslušenstvím pro převoz nákladu a obdělání půdy: pluhy, kypřiče a kypřicí ústrojí, hrobkovací radlice, sazeče bramborbrány, smyky, vyklápěcí návěsy, nosiče nářadí atd.

Vyrábíme také malotraktory pro komunální práce po celý rok. Malotraktory vynikají svou spolehlivostí a snadným přestavením z bubnové sekačky na mulčovač, sněhovou frézu nebo zametací kartáč či radlici na sníh, písek a další sypké hmoty. Vyrábíme celou škálu příslušenství pro různé práce. 

Jednoúčelová zahradní technika

Mulčovače/vyžínače (řady HURRICANE), bubnové sekačky na sečení vysoké trávy (nejpopulárnější ADELA), sekačky se sběrem, multifunkční nosiče Raptor Hydro a Lucina MaX, křovinořezy, elektrocentrály, tlakové myčky, drtiče a štěpkovače, štípače, štípací linky a pily na dřevo.

VARI a ochrana životního prostředí.

Plníme přísné interní předpisy pro nakládání s odpady, pečlivě je třídíme a díky vlastní čističce odpadních vod kontrolujeme kvalitu vody, kterou vypouštíme zpět do oběhu. Při výrobě využíváme nízkoenergetické technologie. Máme moderní práškovou lakovnu a lakovnu na vodou-ředitelné barvy. Na veškeré obaly používáme recyklovaný papír.
S pomocí EU jsme investovali do decentralizace topení a zateplení budov, snížili jsme spotřebu plynu meziročně o 65%. Realizujeme kompletní modernizaci osvětlení v celé firmě, jejímž cílem je snížení spotřeby elektrické energie a zlepšení světelného komfortu na jednotlivých pracovištích.

V našich výrobcích používáme pouze moderní čtyřtaktní motory, které plní přísné emisní normy Euro2.

Jdeme cestou maximální ohleduplnosti k životnímu prostředí. Naše stroje se podílejí na pěstování zdravých BIO produktů nebo pomáhají kvalitně sekat travní porosty pro jejich další zpracování. Ekologie a ohleduplnost je ve VARI důležité téma, kterému věnujeme pozornost.

 

Společnost Vari má síť více než 120 obchodních zástupců po celé ČR včetně servisu a servisního poradenství.

Přečtěte si o společnosti VARI, a.s., holdingové společnosti HONDA a HONDAMARINE,  produktech v zahradní technice, připravovaných akcích, novinkách v zahradní technice a obchodním zastoupením.

Veškeré náměty, dotazy a připomínky rádi zodpovíme! VAŠE VARI

 

Aktuality

Informace o připravovaných výstavách, předváděcích akcích a novinkách.

Výstavy a prezentace - foto

Fotografie a informace z výstav a předváděcích akcí.

Historie firmy

Historie firmy v časových bodech.

Výrobní závod VARI

Vizuální prohlídka výrobního závodu a jeho klíčových pracovišť.

Certifikáty a osvědčení

Certifikáty získané společností VARI.

Volná pracovní místa

Největší prodejce zahradní techniky VARI, a.s. přijme zaměstnance do svého týmu na pozice ...

Lidé ve VARI

Příběhy lidí ve firmě VARI.

Pro akcionáře

Výzvy a informace akcionářům VARI, a.s.

Projekt EKO-ENERGIE

V letech 2008-2010 realizovala firma VARI, a.s. v rámci programu EKOENERGIE projekt „Zvyšování účinnosti při výrobě a spotřebě energie zlepšováním tepelně technických vlastností budov a snižování ztrát v rozvodech tepla provedením decentralizace vytápění ve firmě VARI, a.s.“

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Naše společnost byla jedním z úspěšných žadatelů, která získala finanční prostředky z ESF v rámci programu LZZ. Na základě našeho projektu jsme mohli v letech 2010 – 2012 realizovat plánované aktivity v oblasti vybavenosti školícího střediska a dalšího vzdělávání zaměstnanců v oblasti jazykových znalostí, obchodních dovedností, počítačových dovedností, ale i odborných znalostí

Obchodní podmínky

Obchodní společnosti VARI,  a.s., se sídlem v Libici nad Cidlinou, Opolanská 350, IČ : 00660574, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 499 jako provozovatele webové stránky pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu umístěného na internetové adrese www…