Košík

ÚvodRady a návody › Rady do zahrady

Rady do zahrady

Zpracování půdy - část druhá

Zpracování půdy - část druhá

15. 3. 2017 ›

V tomto díle se dozvíte něco o předseťové přípravě půdy (smykování, kypření, vláčení, válení) a kultivace během vegetace (vláčení, válení, hrobkování, plečkování,…)

Zpracování půdy - část první

Zpracování půdy - část první

15. 3. 2017 ›

S mechanizačním obděláváním půdy se dle archeologických výzkumů setkáváme již od starověku, s tím jak se začalo vyvíjet prvotní zemědělství. Tehdejší motyky a rýče se lidé snažili nahradit sofistikovanějším nářadím. Použití jednoduchého orebního rádla zapřaženého za zvířetem je nám známo již v Mezopotámii asi 4 tis. let př. n. l. Kovové (měděné) nástroje se začínají objevovat v Egyptě v období okolo roku 2700 př. n.l.  Až teprve v 8. - 9. století n.l. se začínají objevovat nástroje železné nebo litinové. V prvním století n.l. se setkáváme s nástrojem, který se začíná podobat pluhu. Je již vybaven nožem a odhrnovací deskou. 

Co s listím, trávou a se zbytky ovoce a zeleniny z kuchyně?

Co s listím, trávou a se zbytky ovoce a zeleniny z kuchyně?

12. 3. 2017 ›

V současné době je přirozené třídit jednotlivé složky odpadu. Ve většině měst a obcí jsou dostupné sběrné nádoby na separované složky domovního odpadu - papír, plasty a sklo. V domovním odpadu je však také významně zastoupen biologicky rozložitelný odpad tzv. bioodpad. Rozbory směsného odpadu ukázaly, že je zde zastoupen zhruba 40-ti procenty. A co s ním?

OBRACEČ PÍCE NEJEN NA SENO

OBRACEČ PÍCE NEJEN NA SENO

9. 11. 2016 ›

Obraceč sena OP-1 od VARI je pomocník na celý rok. Majitelé tohoto adaptéru to dobře vědí. Ale co potencionální uživatelé, kteří teprve o obraceči uvažují? Pokud vlastníte VARI systém a máte velkou zahradu, louku nebo sad, o využitelnosti obraceče nedumejte již ani minutu.

Obrývání stromů

Obrývání stromů

25. 4. 2016 ›

Jak je to s obrýváním stromů, aneb větší úroda a černý úhor.

Moderní sečení vysoké trávy

Moderní sečení vysoké trávy

6. 5. 2015 ›

V současnosti nejoblíbenějším strojem na sečení vysoké trávy jsou bubnové sekačky.

VARI Systém: moderní pomocník i pro nejnáročnější uživatele

VARI Systém: moderní pomocník i pro nejnáročnější uživatele

18. 6. 2014 ›

VARI Systém je v současnosti nejrozšířenější stavebnicový stroj na českém trhu. Svojí konstrukcí, pořizovacími i provozními náklady v dané kategorii výrazně zastiňuje konkurenční produkty, které často nabízejí velmi kompromisní řešení. Jedna pohonná jednotka, dvě převodové skříně a několik přímo připojitelných zařízení ze stavebnice VARI vytváří multifunkční zařízení s nejširší využitelností od jara až do zimy.

Údržba japonského topolu

Údržba japonského topolu

29. 5. 2014 ›

Údržbu japonského topolu zvládnete s Vari Hurricane F550 levou zadní.

Sázení brambor

Sázení brambor

21. 3. 2014 ›

V dnešní době by měl každý zahrádkář vědět, že pěstování brambor pro vlastní potřebu není s VARI vůbec žádná dřina. Při správném postupu a nastavení stroje se jedná o pohodlnou a vysoce efektivní práci.

5x o vertikutaci

5x o vertikutaci

20. 3. 2014 ›

Vertikutací rozumíme vertikální prořezávání a provzdušňování intenzivních trávníků. K tomu účelu se používá vertikutátor.