Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Malotraktor VARI GLOBAL řádil v lese - část 2.

Malotraktor VARI GLOBAL řádil v lese  - část 2. 2. 6. 2022

V prvním díle jsme přijeli do lesa, pokáceli lípu a borovici na těžko dostupném místě, vytáhli ji pomocí malotraktoru  s orebnými návleky ON TN-GLOBAL, třetím kolem TK-01 a navijákem PN-01 až k vozíku ANV-400. Pak jsme pomocí pily EGO CS1800E nařezali na metrová polena, naložili a odjeli z lesa. V druhém díle si představíme, jaké byly naše další kroky.

Vyjeli jsme z lesa a přivezli jsme dřevo na místo zpracování, tedy k rodinnému domu, kde se topí v krbových kamnech. Na místě již byla připravena kolébková pila KP-700, se kterou jsme si metrová polena zkrátili na třetiny. Tato pila má robustní konstrukci a silný elektromotor, který přímo pohání vidiový pilový kotouč. Přímý pohon Direct Drive je umožněn díky speciálně navržené konstrukci elektromotoru a uložení hřídele. O bezpečné řezání se stará konstrukce kolébky a pohyblivý kryt, který zakrývá pilový kotouč po celou dobu řezu. Kolébka je vybavena speciálními prolisy proti protočení polena.

Poté jsme si vzali na pomoc horizontální štípačku VARI 5 TON SUPER FORCE se stojánkem, která nám polena bez problémů poštípala. Štípačka má stabilní tuhou celokovovou konstrukci s pístem, který tlačí na štípané dřevo. Je vhodná pro polena délky až 52 cm a průměru 25 cm, tedy přesně do kamen nebo krbových vložek. Je poháněna jednofázovým elektromotorem na 230 V.

A co se dělo dál? Sledujte naše stránky, chystáme poslední díl a následovat bude i video.