Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyVARI powered by EGOVARI powered by EGOReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Výrobní závod VARI

vari-1969-bigJsme česká firma s dlouhou tradicí. Již od roku 1969 se věnujeme výrobě a vývoji malotraktorů a strojů pro sečení vysoké trávy. Přestože dnešní svět je globalizovaný, podstatnou část důležitých součástek a komponentů vyrábíme v našem výrobním závodě. Každoročně vkládáme nemalé investice do strojního vybavení a technologií.

Postupem let jsme výrobu v našem závodě výrazně modernizovali. Svědčí o tom moderní prášková lakovna, CNC soustruhy, speciální stroj pro lisování šneků do převodovek,  manipulátory na montážních linkách,  laser na řezání tvarově složitých plechových dílů a CNC ohraňovací lis.

Významným prvkem pro udržení kvality našich výrobků je 100% vlastnictví forem a přípravků. Pokud přistoupíme na výrobní spolupráci či výrobní kooperaci s jinou firmou, užíváme své formy na odlitky, lisované díly, plastové kryty, přípravky a formy na kované nože rotavátoru. Všechny takové díly lze rozpoznat podle signatury naší značky na uvedených komponentech.

Spolupracujeme s českými výrobci a dodavateli. Odebíráme kola od firmy VDZ, plastové díly od firmy MIFER, některé odlitky od firmy ANAH, komponenty kartáčů od firmy SOUČEK atd. Spolupracujeme také s řadou menších výrobců na Moravě. Pouze část specializovaných dílů dovážíme. Jsou to např. motory světových výrobců HONDA, ZONGSHEN nebo BRIGGS&STRATTON, převodovky TuffTorq a další komponenty nakupujeme v USA a Japonsku, klínové řemeny Optibelt v Německu, páčky a bowdeny u firem Start a Saccon v Itálii.

Pod značkou VARI nabízíme i zboží, které sami nevyrábíme. Pečlivě si vybíráme dodavatele a pokud se rozhodneme jakémukoliv výrobku propůjčit naši značku, neseme plnou odpovědnost za kvalitu výrobku. Na tyto výrobky poskytujeme servis a zajišťujeme dodávky náhradních dílů.

VÝVOJ NOVÝCH STROJŮ

Sledujeme trendy v oboru a s pomocí nejnovější verze 3D konstrukčního programu SolidWorks navrhujeme každý detail našich strojů. Pevnostní výpočty a zátěžové simulace nám pomáhají vyrábět lepší a lepší stroje, které prostě vydrží.

TESTOVÁNÍ STROJŮ

Spolupracujeme s řadou externích spolupracovníků, kteří dlouhodobě důkladně prověřují naše stroje v těch nejnáročnějších podmínkách, proto jsme si jisti životností a vysokou funkčností našich výrobků. Všechny stroje VARI atestuje a zkouší česká státní zkušebna, se kterou spolupracujeme již od roku 1956.

KVALITA A KONTROLA

Každý výrobek VARI s motorem je na konci výroby nastartován, seřízen a vyzkoušen.

Den otevřených dveří

Datum: 8. 6. 2023
Místo: Horšov

Více