Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obecné dotazy

Spotřeba paliva u 2T a 4T motorů

Počet příspěvků › 4 | Poslední příspěvek › 20. 11. 2017
David
Dobry den, chtel bych se zeptat na spotrebu paliva u 2T a 4T motoru i tech starsich, jestli je tam rozdil. Dekuji
Dobrý den.
Spotřeba paliva je u motorů zahradní a zemědělské techniky velice specifická záležitost, silně závislá na podmínkách použití. U VARI sytemu je navíc ovlivněná druhem práce. Je jiná při jízdě s vozíkem, při rotavátorování, při orbě, při sečení. Normovanou spotřebu paliva lze obvykle nalézt na stránkách výrobců motorů v technických parametrech. Obecně se dá říci, že moderní čtyřtaktní motory, používané v naší technice, mají přibližně poloviční spotřebu paliva než konstrukčně letité dvoutaktní motory.
S pozdravem Martin BURIAN

Jiří Hák
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda mohu použít v moderních čtyřtaktních motorech Vari vysokooktanové palivo Verva 100,děkuji za odpověď - Hák J.
Jaromír Malich
Dobrý den, určitě Vervu používejte. Já ji leju do všech svých motorů vč. motoru XP-200 a křovinořezu s motorem Honda GX-35. Nemám žádné problémy s chodem motorů nebo karburátory, přičemž na zimní odstávku vždy palivo odsaju z nádrží a vyjedu do sucha.

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.