Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Orba s jednostranným pluhem

Počet příspěvků › 4 | Poslední příspěvek › 14. 9. 2014
Pavel
Při orbě jednoradličním pluhem píšete: Na konci brázdy je potřeba objet políčko a orat stále ve stejném směru.Na videu není vidět jak,to ten pluh musím nadzvedávat ?Děkuji za radu.

 

Dobrý den, ano pluh musíte přizvednout, ale nemusíte se vracet zpátky, můžete jezdit do kola. To znamená, že buď rozoráváte- začínáte uprostřed pole a brázdy rozšiřujete, nebo s oráváte-začínáte na krajích pole a brázdy               s oráváte.

S pozdravem Fr.Šimák

Vlastimil Hrabovsky
Dobrý den,jak se stroj chová při orbě,když je pole nahnojeno klasickým hnojem na celé ploše? Nelepí se hnůj do kol-orebních návleků a neprokluzují kola?

Dobrý den, jestli máte na políčku hnůj mokrý, tak se lepí na kola ale ne tolik aby se kola smekaly. Když to bude hnůj samá sláma nebo seno, tak musíte vyndat u pluhu krojidlo, protože by krojidlo tlačilo materiál před sebou a špatně by se oralo. Je vhodné, když zaoráváte větší množství hnoje, tak aby Vám někdo za vámi nahraboval hnůj do brázdy.  

S pozdravem. F. Šimák

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.