Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Bubnová sekačka

Počet příspěvků › 8 | Poslední příspěvek › 17. 6. 2020
Karel Pokorný
Dobrý den, v technických parametrech bubnových sekaček uvádíte doporučené plochy. Myslíte tím plochu, kterou by měla sekačka posekat na jeden zátah? Mám 4ha louky, jak je mohu posekat se sekačkou, která je dimenzovaná na 3000m2? Jak velké intervaly pro odpočinek jsou nutné? Děkuji za odpověď K. Pokorný

Dobrý den,

sekačka určená na plochu 3000m2 je určená na tuto plochu, v případě, že máte plochu 4ha je potřeba zakoupit sekačku, která má doporučenou plochu 40000m2 nebo neomezenou.

S pozdravem Pavel Beneš

Jan Gajdušek
Dobrý večer, koupil jsem si bubnovou sekačku Lucina Max s mulčovačem. Výkon obou strojů je bez chyby. Mulčovač navíc pracuje bezchybně. To se ale bohužel nedá říci o sekačce. Přestože jsem vyzkoušel vše možné (nižší trávu, vysokou trávu, užší záběr, nižší rychlost, vyšší rychlost, rovinu, svah, nové nože .....) vždy zůstane úzký neposečený proužek trávy. Jak to ztěžuje následující práci není třeba vysvětlovat. A jak mě to dráždí, když stará sekačka takovéto problémy neměla, nemusím snad zdůrazňovat. Kde je možná chyba? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Vámi uváděný nedostatek může být způsoben například tím, že Lucina MAX má širší kryt sečení, než předchozí modely sekaček. Zákazník má jiný výhled před stroj, než dříve a dochází k drobnému nedosečení plochy. V podstatě tedy tyto nedosečené plochy obvykle vznikají nesprávným vedením stroje. O tom , že sekačka funguje na 100% nás přesvědčilo nejen tisíce testovacích hodin, ale především spokojenost uživatelů. Přeji i Vám, aby jste byl spokojeným uživatelem.

S pozdravem. Zdeněk Šetek

Jan Gajdušek
Dobrý večer, chci zde poděkovat firmě Vari za příkladný přístup k řešení mého problému při sečení s Lucinou Max. Stroj na ploše zarostlé starou vysokou trávou fungoval bezvadně a problém byl v sečení staré trávy na specifickém stanovišti s vysokým podílem jemných, trsovitých nízkých trav. Doufám, že řešení, na kterém jsme se shodli při osobní návštěvě zaměstnanců firmy Vari, povede k cíli. Děkuji za vstřícnost a čas.
Martin Ondráček
Dobrý den, plně se musím připojit k příspěvku pana Gajduška. Úplně stejný problém se mi vyskytl u sekačky Vari Líza. Stejně jako pan Gajdušek jsem vyzkoušel sečení v nižší i vyšší trávě, vyšší i nižší otáčky stroje, nabroušení nožů v servisu, sečení v dokonalé rovině,... Vždy se objeví úzký neposečený proužek trávy, který je nutno dosíct např. strunovou sekačkou. Nemyslím si, že problém je ve špatném vedení sekačky, jak se snaží naznačit zaměstnanec Vari pan Šetek, protože mám naprosto stejný problém a v mém případě rozhodně o špatné vedení stroje jít nemůže, protože problém se vyskytuje i když se kosení provádí i při polovičním možném záběru. Nechápu, že Vari o tomto problému údajně neví, když já sám znám několik uživatelů, kteří mají naprosto stejný problém, byť detailně pouze z osobní zkušenosti.
Josef Járos
Hodlám si koupit bubnovou sekačku Vari,ale s možností připojit sulku.Má někdo zkušenosti s touto bubnovkou od Vari, současná její cena je kol 28 tisíc . Jaké máte zkušenosti s touto sekačkou.Další dotaz mám na zatáčení Vari s valníkem,jde to celkem ztuha. Je to nějaký fígl,či je to normální. děkuji za rady Járos

Dobrý den,

k jednoúčelové bubnové sekačce sulku prostě nepřipojíte. Jediná možnost je sestavení bubnového sečení ( SAMSON-56 + DSK-316.1PSVN + pohonná jednotka ), k této sestavě již sulku je možno připojit, ale do vámi uváděné ceny se rozhodně nedostanete. Obtížnost zatáčení s tažnou nápravou u malotraktoru VARI je zapříčiněna špatným nastavením volnoběžek v kolech. Jestli Vaše západky volnoběžek směřují do středu kol, máte kola na pevno. Prosím podívejte se do návodu k použití nebo na stránky VARI, kde je systém volnoběžek popisován.

Hezký den Lukáš Svoboda

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.