Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Orba louky

Počet příspěvků › 5 | Poslední příspěvek › 8. 12. 2015
Jiří Kroček
Dobrý den , v minulem týdnu jsem se stal majitelem VARI GLOBAL CSV190. Mám louku cca 200m2 a chci se zeptat zda je možné tuto louku poorat. Nastavení pluhu již mám teoreticky zmákle . Děkuji za info. S pozdravem Jirka z Ostrava.

Dobrý den.
Samozřejmě se systémem VARI lze orat i louku. Při nastavení pluhu je potřeba věnovat pozornost bonitě půdy. Tvrdší a sušší zem nejdříve podmítneme, tzn. oráme do hloubky cca 10 cm, a poté po zaschnutí kořínků zoráme ještě jednou do hloubky 18 cm. Vlhčí zem lze orat hned do hloubky 18 cm. Jestli chcete na louce místo sečení trávy sázet brambory, tak použijte první variantu s tím, že na jaře zoranou zem zkypříte rotavátorem a vyberete drny nejlépe hřebovými bránami.
S pozdravem  Fr. Šimák

Jiří Kroček
Děkuji za vyčerpávající odpověď S pozdravem J. Kroček
Richard Nachtmann
Dobrý deň, ja by som sa chcel spýtať ku tejto diskusii ako nastaviť pluh aby oral do hĺbky cca 10cm, lebo na internete prevažne všetci nastavujú nastavovacie teleso aj s pluhom na hlbokú orbu je dáka výška "päty" pluhu pre orbu v 10 cm? na hlbokú orbu je výška ako som na WWW našiel cca 3,5cm. Ďakujem

Dobrý den.

Šíře záběru a hloubka orby se seřizuje NASTAVOVACÍM TĚLESEM NT-3, které je zapojeno do nosiči 33kg závaží. Když točím s druhým (od převodové skříně) kolečkem, tak aby špička pluhu se zvedala nahoru, tím získám mělčí brázdu, pluh bude orat do menší hloubky.  Prvním kolečkem točením doprava, respektive do leva seřizuji, šíři záběru.

S pozdravem Fr. Šimák

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.