Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Technické a servisní dotazy

Pojezd sekačky Adéla bdr 595

Počet příspěvků › 2 | Poslední příspěvek › 8. 12. 2015
Antonín Jinek
Při sečení mně sekačka začala tahat na levou stranu a nakonec pojezd přestal úplně zabírat. Po kompletní výměně volnoběžek i nové kuličky v kolech, při demontáži kol jsem zkoušel zda se převodovka při sepnuté páčce pojezdu sepne, unášecí kotouč zacvakne do šnekového kola a převodovka se s motorem spojí.Od motoru přes spojku se hřídel do převodovky točí. S radostí jsem dal pojezdová kola nazpět a chtěl jsem pojezd vyzkoušet při chodu motoru, ale jaké bylo moje zklamání, když pojezd opět nefungoval. Kola se při nadzvednutí jen slabě unáší .Není slyšet žádné cvakání nebo nějaký hlomoz, ale pojezd nejde. Po odkrytí deklíku převodovky jsem žádné větší poškození nenašel. Žádné špony, ložiska jsou v pořádku ,kotouč po uvolnění pérka zaskočí do šnekového kola, šnekové kolo nejeví žádné hrubé opotřebení. Jsem z toho už neštastný a proto se na Vás obracím s velikou prosbou o radu kde může problém být. Předem Vám mnohokrát děkji za radu a budu se těšit na Vaši odpověď.

Dobrý den,

dle popisu vašeho problému předpokládám, že půjde o závadu na ose kol. Tato osa prochází převodovou skříní. Demontujte prosím celou převodovku ze stroje a zkontrolujte ozubení na ose kol. Doporučuji Vám kontaktovat nejbližší autorizovaný servis VARI, který opravu převodové skříně provede.

Hezký den Lukáš Svoboda

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.