Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obecné dotazy

Stará terra-vari a nový vozík anv-400

Počet příspěvků › 2 | Poslední příspěvek › 18. 9. 2017
Jaromír Vlček
Dobrý den,ke své VARI rv .1987 jsem zakoupil nový vozík anv-400.Obdržel jsem,tak jak všude píšete technické osvědčení zvláštního vozidla.Nelíbí se mi,ale výpis ztohoto technického osvědčení,kde je vypsáno druh vozidla "PŘÍVĚS TRAKTOROVÝ".Rozumím tomu ,tak že je tato sestava na úřadech registrovaná pod číslem 4322-09 jako traktorový přívěs s libovolnou starou varinou.Nikde tak není napsáno s jakým typem motoru jedu,nic jen obecný popis.Třeba nová sestava už má napsáno vtomto průkaze VARI global +ANV...A můj dotaz zní zda to tak pochopí i policejní hlídka při kontrole?a čím je mám přesvědčit,že je vše v pořádku?Jediná možnost mi napadá vozit sebou kopii technického osvědčení,kde na zadní straně je v první řádce vysvětleno,že jde o sestavu nikoliv o samostatný "traktorový přívěs".Vzhledem ktomu,kolik nás takovou sestavu v okolí má,předpokládám že ani policie mít jasno nebude a spíše se bude domáhat nějaké pokuty.Nebo je ještě druhá možnost a to ta,že bych měl jít na místní odbor dopravy a zde káru a vari doregistrovat v jeden celek???Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den,

zakoupením nového návěsu ANV-400 jste zlegalizovat Vaši celou sestavu pro provoz na komunikacích III. a IV. třídy. VARI má historicky vždy homologované celé sestavy v časové ose let, typů, motorů i vozíků. Nelze však všechny sestavy aktualizovat zpětně ve všech kombinacích. Na základě pokynů ministerstva dopravy lze vydávat TP pouze na vozík ANV380 a ANV400 pro zapojení s jakýmkoliv malotraktorem Terra nebo VARI. Aktuálně vyráběná sestava a kombinace motoru, převodovky a vozíku je vždy schválena i jako sestava. Pokud se tedy jedná o starší malotraktor Terra nebo VARI s aktuálně vyráběným vozíkem, nejsou potřeba výrobní čísla motoru a převodovky. Pouze musíte splňovat pravidlo, že přívěs je určen k zapojení do soupravy s jednonápravovými traktory řady VARI či Terra, tedy továrně vyrobeným malotraktorem – tahačem. Celá souprava je identifikována výrobním číslem uvedeným na výrobním štítku na oji přívěsu. To je jediný údaj, který může být kontrolován v případě zastavení policejní hlídkou, případně doklad o povinném ručení.

Hezký den Lukáš Svoboda

 

 

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.