Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Sekačka BDR-650 nedosekává a jak brousit nože

Počet příspěvků › 6 | Poslední příspěvek › 15. 5. 2018
Robert Linhart
Zdravím. Mám bubnovou BDR-650V, 3 roky. Prvním rokem jsem byl se sečením zcela spokojen, druhým a třetím už ne, teď mě čeká 4. sezona. Stává se mi, že sekačka zanechává pruhy nedosečené polehlé trávy. Ty pruhy nejsou úplně neuseknuté. Tráva je useknutá, ale vysoko a připlácnutá k zemi. Také strniště se mi zdá celkově vyšší než na začátku. Hrozně špatně se potom tráva shrabává, překáží to při obracení sena. Loni na jaře jsem zjistil, že vymezovací kroužky na kterých se nože otáčejí jsou rozsypané, rozlámané, vyměnil jsem je, ale nepomohlo. Taky jsem tam na radu servisu nedal gumové těsnění co tam původně u každého šroubu bylo. Řekli mi, že to tam nemá žádnou funkci. Napadlo mě, může to být broušením nožů? Během doby byly nože mnohokrát přibroušené pilníkem. Tím vznikly kulaté rohy na koncích, které nejvíc trpí. Možná, že právě to zaoblení způsobuje to nedosekávání. Nejsem si jist. Myslel jsem taky, jestli se nějakým nárazem nezměnil sklon bubnu, ale nevypadá to a snad by to ani nešlo. Chci se zeptat: Může nedosekávání způsobovat broušení, které jsem popsal? Jestli to nemůže být tím, na co bych se měl podívat, aby zase sekla dobře? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

v první řadě bych doporučil nože zcela vyměnit, nebo alespoň otočit, jsou broušeny z obou stran. ( v případě zakoupení nových nožů doporučuji rovnou celou sadu, tedy včetně šroubů i kroužků, obj.č. 1000800065 ). Píšete, že v prvním roce bylo sečení mnohem lepší, domnívám se, že problém nebude v nožích, ale v pracovních otáčkách Vašeho motoru. Doporučuji navšívit servisní středisko VARI a nechat si zkontrolovat maximální otáčky pohonné jenotky. 

Hezký den Lukáš Svoboda

Robert Linhart
Díky. Nože vyměním a uvidí se. Ale o těch otáčkách silně pochybuju. Jednak s tím motorem dělám všechno ostatní (rotavátor, orba, proorávání, vyorávání brambor, drcení s kajmanem, jezdění s vozikem atd) a není žádný problém. A druhak motor byl na zimní údržbě v servisu, kde akorát vyměnili olej, filtr a svíčku a řekli mi, že je v dobrém stavu. Je to honda GSV 190, taky 4 roky stará.

Dobrý den,

i zvýšení otáček na pohonné jednotce o 150 ot/min má ohromný vliv na výsledný efekt posečeného strniště. Opravdu napište mi jaké pracovní - maximální otáčky má Vaše pohonná jednotka.

Hezký den Lukáš Svoboda

Robert Linhart
Nechal jsem to zkontrolovat a řekli, že v pořádku. Na plný plyn kolem 3,5 tisíce za minutu. Jaké jsou Vámi stanovené optimální otáčky pro sečení? Ještě mi poradili, abych vyčistil bubínek (kalíšek) od prachu ze spojky. Aby dobře zabírala. Koupil jsem nové nože, bubínek pořádně vyčistil. Přitom jsem vypucoval i řemenice a řemen. Vyzkoušel jsem a asi to pomohlo. Zatím to seče dobře, ještě uvidíme jak dopadne až budu sekat na sušení sena. Hlavní příčinou byly myslím ty nože. Sada stála 300 Kč, tak si častěji koupím novou. Stejně se mi ale zdá, že by lépe sekala kdyby buben byl lehce nakloněný do předu. Co si o tom myslíte? Stačily by maličko větší kola.

Dobrý den,

maximální otáčky čtyřtaktní pohonné jednotky jsou nastaveny na cca 3 600 ot/min. Nahnutí žacího disku směrem vpřed rozhodně nedoporučuji, spíše ještě doporučuji zkontrolovat, zda nemáte zdeformovaný horní disk, hlavně místa kde připevníte nůž, zda nejsou vyhnuty směrem od země. 

Hezký den Lukáš Svoboda

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.