Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Seřízení pluhu APH-352

Počet příspěvků › 24 | Poslední příspěvek › 7. 12. 2019
Jiří Pala
Dobrý den. Několikrát jsem si prohlížel video o seřizování pluhu. Video mi připadá zmatečné. Ať se koukám, jak se koukám, tak seřízení obou orebních těles na stejný záběr nevidím. Jak se to tedy skutečně dělá. Video by mělo být srozumitelné všem, nejen autorovi. Zásadní úkony při seřízení by měly být duplicitně potvrzovány. J.P.

Dobrý den,

zašlete prosím na e-mail: simak.f@vari.cz své telefonní číslo, nastavení pluhu Vám bude individuálně vysvětleno. S pozdravem František Šimák 

Ondra Gottwald
Obrázek k příspěvku od VARI (1. 4. 2018, 19:05)
Dobrý den, potřebuji poradit se seřízením šroubů na pluhu, které drží orebná tělesa na místě. Získal jsem starší pluh a někdo se v něm vetal. Nejedná se mi nastavení nastavovacího tělesa, to je mi jasné. Přikládám foto. Šrouby A a B povolím a šroubem C seřídím, ale jaký náklon? Předem děkuji za pomoc.

Dobrý den,

šrouby A,B,C na starém pluhu nejsou seřízovacím prvkem tohoto stroje. Náklon odhrnovacích desek pluhu se seřizuje opravdu jen nastavovacím tělesem. 

Hezký den Lukáš Svoboda

Ondra Gottwald
Dobrý den pane Svobodo, je mi jasné, že šrouby A,B a C nejsou nastavovacím prvkem při orbě, k tomu slouží nastavovací těleso, to je mi jasné. Já mám problém s tím, že se v tom pluhu vrtal předchozí majitel a každá radlice je v jiném úhlu proti tělesu pluhu. Jinými slovy, když dám pluh na rovnou podložku a nastavím například levou radlici do základní polohy, tak po přetočení pluhu není pravá radlice ve stelném úhlu vůči podložce. Prostě pluh není zrcadlově souměrný. Mě jde o to, jak mají být radlice seřízené z výroby, tovární nastavení. Počítám, že by měl být pluh zrcadlově souměrný. Je to tak? Předem díky za odpověď.

Dobrý den,

ano, musí jít o zrcadlovou souměrnost. Jestli to tak není, máte ohnutý nosník pluhu a s tím už moc neuděláte. 

Hezký den Lukáš Svoboda

 

Ondra Gottwald
Obrázek k příspěvku od VARI (3. 4. 2018, 11:33)
Ještě jsem zapomněl na obrázek. Úhel a není shodný s úhlem b.
Libor Sobek
Dobrý den , já mám s nastavením pluhu stejný problém jako pan Jiří Pala. Ať to šteluju jak šteluju, druhé orební těleso mi nejde pořádně nastavit :( Napadlo mě, jestli se nebude konat nejaký kemp orání ... tam by to člověk třeba pochopil :)

Dobrý den,

letošní Kemp orby bude v termínu 9.10.2018 přímo v Libici nad Cidlinou.

Hezký den Lukáš Svoboda

Libor Sobek
.... a potom třeba udělal nějaký video návod i pro lidi, kteří to drží v ruce poprvé
Rudolf Zimmermann
Souhlasím. Návod i video jsou naprosto nesrozumitelné. Kemp orby by asi mnoho vyřešil, ale např. pro mne je to cca 200 km tam a 200 km zpět. To je neúnosné.
Jiří S
Dobrý den, mám dotaz ohledně nastavení vůle nastavovaciho tělesa NT-3. Mám VARI GLOBAL s převodovou skříní DSK-317.1/S. Pokud s ním chci orat (mám oboustranný pluh APH-352), jak moc mají být šrouby NT-3 dotaženy k závěsu BZN-002 ? Má být šrouby u NT-3 přitaženy na pevno bez vůlí, nebo má být mezi šrouby NT-3 a závěsem BZN-002 nějaká vůle ? Případně jaká ? Děkuji za odpověď. Jiří.
Jaromír Malich
Dobrý den, spojení mezi nastavovacím tělesem a závěsem nesmí být natvrdo. Ztížily by se tím drobné směrové korekce v rámci orby, postačí vůle cca 2 mm. Myšlena je tím vůle mezi hlavou seřizovacího šroubu a dorazem závěsu.
Josef Gurica
Dobrý den Mám naprosto stejný problém jako p.Gottwald. Taktéž jsem koupil starší pluh, který byl již předchozím majitelem seřizován. Jak jsem správně pochopil, tak zrcadlové nastavení pluhů je základ pro dobré seřízení celé orební sestavy. Jet k Vám na kemp by bylo asi přínosné, ale mám to 280 km tam a 280 km zpátky. Věřím, že Vašim cílem je spokojený zákazník, který bude Vaši značku svou spokojeností propagovat. Můžete proto prosím zcela po lopatě popsat jak nastavit zrcadlové seřízení pluhu APH-352 v domácích podmínkách? Bez tohoto seřízení nelze správně nastavit pluh. Bohuže jako negativní vidím absenci tohoto návodu. Pokud nebudou majitelé schopni pochopit, jak má být pluh zaprvé správně seřízen, tak nemohou celou sestavu řádně seřídit. A je smutnou skutečností, že jsem již slyšel dost negativního na práci s tímto pluhem. Proto tomu chci předejít. Děkuji Vám za Vaši vstřícnost.
Jaromír Malich
Dobrý den, seřízení pluhu před orbou je opravdu velice důležité. Níže vám posílám odkaz na video ze Zahrádkářské poradny, kde odborník na zahradu Jan Kopřiva vysvětluje jak nastavit orebnou sestavu tak, aby orba byla velmi snadná a bez dřiny: https://www.youtube.com/watch?v=YKAh2nX8aWo
Jiří Pala
Zajímalo by mne proč je video sestříhané a poskládáné, když jinde je tvrzeno, že se nic neupravuje. Na videu postnutém JM, vidíme dva pluhy. Nastavovací těleso v provedení, jak ho známe, považuji zbytečný krám, který svými vůlemi znepříjemňuje práci. Chtěl bych se konečně dobrat informací od výrobce, jak se seřizují oba pluhy na stejný záběr. Točíme se kolem toho již sedm let a pořád nula.
Leoš Hajn
Jěště pokračuji, šíře záběru se nastavuje na nastavovacím tělese dorazovými šrouby, ale to je na videu ceklem dobře vysvětleno.
Leoš Hajn
Dobrý den, k dotazu pana Gottwalda, šrouby A,B a C se seřizuje hloubka orby obou těles. Jak nebudete mít nastavenou stejnou hloubku obou těles bude se výrazně měnit odpor jednotlivých jízd. Pravé těleso muže mít záběr hloubky 18cm a levé 22cm a to už podstatný rozdíl. Když položíte pluh na rovnou podložku neměl by se vám kolíbat.
Jiří Pala
Pane Hajne, pluh je konstruován na šířku záběru 18cm, s čímž se nedá nic dělat. Aby šla měnit šíře záběru, musel by být stroj vybaven jiným nastavovacím tělesem, ale můžete popsat způsob kterým se mění šířka záběru. Píšete, že šrouby ABC, jsou seřizovací, ale nepíšete jak se tyto šrouby při vlastním seřizování používají. Nějaká rovná podložka a položení pluhu na ni a kolébání je jen vata. Jak pluh položit a kterým šroubem točit a samozřejmě na kterou stranu.
Leoš Hajn
Dobrý den, šířka záběru je dána konstrukčně na nastavovacím tělese si múžete trocu pomoci dorazovými šrouby že při větší vůli jde pluh na šířku do většího záběru. Šrouby A,B a C slouží na seřízení hloubky. Povolíte šrouby A a B a šroubem C upravíte náklon slupice. Položíte pluh na rovnou podložku a špičky čepelí a patky plazu musí ležet na zemi.
Jiří Pala
Pane Hajne, z vašeho příspěvku jsou k něčemu, jen druhá a třetí věta. To ostatní je k ničemu.
Jiří Pala
Tak se to provádělo u starého provedení. Jak se to provádí u pluhu s ohýbanými slupicemi, to je u provedení, které je dostupné nyní. Kde naleznu na tomto pluhu imaginární šroub „C“.
Ján Sivok
Pán Pala. Nemám originál vari pluh mám len jeho nepodarenú kópiu, ale z technického nákresu čo je na týchto stránkach predpokladám, že požadovaný náklon sa bude nastavovať len povolením tých dvoch skrutiek čo držia orebné teleso. Spodná diera by mala umožniť náklon orebného telesa. Ale mám otázku na tých, čo majú problém s nastavením pluhu. Máte samotné orebné telesá zrkadlovo rovnaké?

Dobrý den, na email propagace@vari.cz prosím pošlete Vaše telefonní číslo, abychom mohli zodpovědět všechny Vaše otázky. Děkuji a přeji hezký den. Jana Špačková

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.