Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Sazeč brambor SB-40

Počet příspěvků › 2 | Poslední příspěvek › 3. 2. 2013
Bohumil
Dobrý den, mám zájem o koupi sázeče brambor SB-40. Chtěl jsem se zeptat jaký typ ohrnovačky je na sázeči použit. Na webu (3D projekce) je vidět, že odhrnovačka je stavitelná s možností změny rozteče. Na videu jsou však vidět jen nějaké lopatky, jejichž práce se mi vůbec nelíbí. V minulém roce jsem už podobný dotaz k sázeči SB-40 publikoval. Bylo mi odpovězeno, že mám vydržet, že se jedná o prototyp. Je rok 2013 a z nabídky mi stále není jasné, jaký typ ohrnovačky je použit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den.

Finální verze sazeče brambor SB-40 má zahrnovací radlici nastavitelnou výškově. Její tvar doznal oproti prototypu z videa konstrukčních změn, takže její funkce je zaručena. U sázení brambor pomocí sazeče SB-40 se ale netvoří tak vysoká hrobka, jak jsou uživatelé zvyklí u sázení pomocí předních hrobkovacích radlic. Brambora je umístěna cca 12cm od vrcholu hrobky. V doporučených agrotechnických lhůtách je vždy nutné přihrnutí brambor s vytvořením strmější a vysoké hrobky.

S pozdravem Martin BURIAN 

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.