Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Obsluha strojů

Seřízení pluhu při orbě

Počet příspěvků › 2 | Poslední příspěvek › 13. 5. 2013
Borecky
Dobrý den, Při orbě s malotraktorem Vari, měl by pluh být kolmo k zemi - mám jednostranný pluh. a)Jak je to při orání v mírném svahu- stále komo pluh k zemi nebo svisle? b) Když chci orat hlouběji, otáčím regulační šroub k zemi nebo naopak?. Děkuji za odpověď -začínám.

Dobrý den. Při orbě s jednostranným i s oboustranným pluhem musí být pluh vždy co nejvíce kolmo k orané půdě. Při nastavení hlubší brázdy otáčím šroubem doprava a tím zvedám zadní část pluhu a to mě umožní orat hlubší brázdu. Upozorňuji, že VARI je malá zemědělská mechanizace tak doporučená hloubka brázdy je 18 cm. Podívejte se na naše stránky www.vari.cz tam najdete videa orby.

S pozdravem Fr.Šimák

Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni.