Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Lze použít moderní čtyřtaktní motory HONDA na starých dvoutaktních převodovkách?

Lze použít moderní čtyřtaktní motory HONDA na starých dvoutaktních převodovkách? 11. 2. 2014

Lze použít moderní čtyřtaktní motory HONDA na starých dvoutaktních převodovkách DSK-317, DSK-316 a co je potřeba udělat?

Převodovky DSK-317 a T-20

Pro použití nového motoru HONDA na převodovce DSK-317 nebo T-20 pro dvoutakt je potřeba především výměna upínacích nýtů, pak jde motor s převodovkou spojit. Nižší otáčky motoru HONDA však na dvoutaktní skříni mají za následek snížení všech pojezdových rychlosti o cca 33%,  zákazník ovšem získává lepší přenos síly na kola, proto celá řada zákazníků  převodovku nepřestavuje a v klidu používá.

Převodovky DSK-316 a T-19

Trochu jiná je situace u převodovky DSK-316, kdy otáčky motoru přímo ovlivňují pracovní otáčky výstupního hřídele. Výměna upínacích nýtů tedy nestačí a převodovku je třeba přestavět na čtyřtaktní provedení, cena přestavby se pohybuje okolo 4 tis. Kč vč. DPH.

Přestavbu lze provést v každém autorizovaném servisu VARI.