Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Jak vybrat sekačku či traktůrek na trávu

Jak vybrat sekačku či traktůrek na trávu 3. 5. 2022

Největším snem téměř každého zahrádkáře je krásný, hustý, sytě zelený trávník, který by byl ozdobou jeho zahrady. Když je trávník založený a začíná růst, je potřeba jej nějakým způsobem zkracovat, zastřihovat či sekat. Jakého pomocníka si však k tomu přizvat?

Na malé zahrady či předzahrádky postačí malá elektrická sekačka. Elektrické sekačky mají výhodu, že jsou lehké, cenově velmi dostupné a téměř bezúdržbové. Obsluha je však limitována přívodním kabelem, který může mezi stromy, keři a záhony překážet. Proto je lepší je využívat na holém trávníku bez překážek.


Nejpoužívanějšími sekačkami na trávu jsou sekačky se spalovacím motorem. Na malé plochy vám postačí sekačky bezpojezdové, nejvíce oblíbené jsou však sekačky s pojezdem. Motorovou sekačku s pojezdem nemusíte tlačit, o pojezd se stará převodová skříň. U VARI si můžete vybrat z pěti modelů travních sekaček. Osazeny jsou motory dvou největších světových výrobců – LONCIN a HONDA. Všechny travní sekačky VARI se vyznačují kvalitním provedením, skvělým sběrem trávy a vynikajícím poměrem cena/výkon. Kladou důraz na funkčnost a pohodlí při práci, což uživatelé jistě ocení. Převodové skříně zajišťují plynulý rozjezd, ergonomické rukojeti jsou vybavené měkčenými madly soft grip. Máte menší zahradu či potřebujete projet úzkou cestičku mezi záhony? Volte sekačku z řady CP1, které mají šíři záběru 48 cm. Pro rozlehlejší zahrady je určená řada MP1, kde největší sekačka MP1 554 H s výkonným motorem HONDA GCV170 má šíři záběru 55 cm. 

Určitě si teď říkáte, jaký stroj si mám vybrat, když mám veliké plochy a se sekačkou bych se něco nachodil. Jasnou volbou jsou travní traktory VARI RL. Tyto traktůrky v cenové hladině kolem 60 000 Kč vám pomohou při údržbě okrasného trávníku až do cca 5 000 m2, což je plocha fotbalového hřiště. Šíře záběru 84 - 102 cm, spolehlivé čtyřtaktní motory jednoválcové či dvouválcové, dva žací nože, hydrostatické převodovky, to je jen malý výčet výhod travních traktorů VARI, které jsou ideální volbou pro každého českého zahrádkáře.


Při výběru pomocníka pro údržbu zahrady je potřeba také dbát na to, abyste kromě nového stroje měli na dosah také poprodejní služby, jako je záruční a pozáruční servis a dostupnost náhradních dílů. Proto je lepší pořizovat techniku od renomovaných značek u odborných prodejců se servisním zázemím, kteří se o vás vždy postarají. Stroj si odvezete zprovozněný, budete zaškoleni s obsluhou a základní údržbou, popř. se můžete domluvit na závozu stroje až k vám domů. Dodání náhradních dílů a servis je samozřejmostí. Rozhodně nedoporučujeme pořizovat sekačky neznámých značek v hobbymarketech, nebo ještě hůře v supermarketech s potravinami. Tam může být problém již při domácím zprovoznění, o nedostupnosti náhradních dílů nemluvě.

BLOG MOJE VARI
další rady od uživatelů VARI Více