Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaKompostéryKompostéryReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Údržba japonského topolu

Údržba japonského topolu 29. 5. 2014

Údržbu japonského topolu zvládnete s Vari Hurricane F550 levou zadní.

Zelená je tráva a mezi řádky japonského topolu nemá žádný nebezpečně vysoký plevel, co dělat. My ho zkrotili za pět minut dvanáct s mulčovačem Vari Hurricane F-550. Tento sexy krasavec nám doslova vytrhl trn z paty.

Spoustu z vás čeká tento rok údržba své topolové plantáže. Je nám jasné, že ne každý hned osázel desítky hektarů. Někdo vysadil kousek zahrady, někdo pár tisíc metrů a někdo šel rovnou do hektaru a má směle našlápnuto na energetickou soběstačnost a dřevo na celý život.

Abyste si to nepokazili hned ze začátku, mám pro vás naši vlastní zkušenost z minulých let.

Dejte si velký pozor, ať vám plantáž japonského topolu nezaroste

Jako nám… Ano, když jsme začínali, byli jsme velcí amatéři. Vůbec jsme netušili, jak rychle takový plevel roste.

Hned zostra jsme si vysadili hektary a neměli je čím udržovat. Měli jsme na všechno čas. Naivně jsme si mysleli, jak nám některý zemědělec službou pole zmulčuje. Velice rychle jsme byli vyvedeni z omylu. Stroje zemědělců se nevešli do našich úzkých řádků, protože jsme jako správní Češi chtěli vysázet co největší počet japonských topolů na plochu.

Takže jsme byli namydlení.

S křovinořezem chodit po několikahektarové hektarové plantáži byla sebevražda. Ještě než byste došli na konec, mohli byste začít od začátku. Nezbylo nám než pátrat, jaký pomocník, nám vyřeší tyto trable, které mohly být pro plantáž likvidační.

Řešili jsme velký problém!

To víte, chtěli jsme všechno a hned. Osadili jsme si pozemek a neměli stroj na údržbu a ani žádný tip. Chodili jsme mezi řádky a dokola měřili vzdálenost. Pak jsme si zase sedli k internetu a hledali a hledali. Na malotraktor jsme tehdy  neměli peníze a znamenalo by to velké investice do dodávky nebo velkého vozíku, na kterém bychom museli malotraktor převážet. Nutně jsme potřebovali kompaktní, ale výkonný mulčovač či vyžínač křovin, protože plantáž se začínala nebezpečně podobat pralesu. Potřebovali jsme úzkou, ale namakanou sekačku.

Prostě borce do nepohody, který maká od nevidím do nevidím.

Je dost atraktivní na to, aby jste se s ním mohli pochlubit po okolí. Vaši sousedi si ho budou chtít půjčit do terénu a sousedky na něj aspoň šáhnout. A možná nakonec údržbu vaší plantáže zastane vaše manželka sama.

Vím, o čem mluvím. Jsem žena a mám k němu vztah. Je dost sexy na to, aby mě s ním práce bavila. Jeho ovládání je jednoduché a díky pojezdu je snadno ovladatelný. Protože se práce opravdu nebojí, dejte si ze začátku pozor. Slabší kusy jako jsem já, by mohl pěkně potahat. Ať vám neuteče.

Do našich úzkých řádků se perfektně vleze. Je široký 58 centimetrů. Takže na menší plantáže jako dělaný! Práci bude mít rychle hotovou. Prostě všude tam, kde je zbytečný malotraktor, vám tenhle skvost od českého výrobce Vari udělá hodně práce. U nás prošel zatěžkávací zkouškou.

Trápili jsme ho od rána do noci na celkové ploše až dvou hektarů. Vydržel to, práci udělal a čeká na další zásah.

Všem pěstitelům, kteří máte menší plantáž, doporučujeme tohoto kamaráda do deště. Nenechá vás ve štychu a vyplatí se ho koupit. Údržba japonského topolu vám nemusí dělat vrásky na čele. Přece si nebudete platit plastického chirurga. Ten by vás přišel draho.

Vari ne, ten není drahý, investice okolo 25 000 Kč  se vám vyplatí a vy budete mít práci rychle hotovou a můžete sedět zpátky třeba u fotbalu. A jsme zpátky zase tam, kde jsme byli. Na začátku. Zelená je tráva, fotbal, to je hra.

Vy si s tím zeleným ďáblem moc nezahrávejte. Raději si na něj pořiďte tenhle precizní vyžínač z dílny Vari. Dělají své stroje dobře a dělají to rádi!

 

Děkujeme Lucii Lipovské z firmy JAPOL za to, že jsme mohli uveřejnit její článek o problematice při pěstování japonského topolu. Pokud Vás tato problematika zajímá více, objednejte si knihu Jak (ne)zbohatnout na pěstování japonského topolu. Napsali do ní vše, co vědí a to, co nevěděli, zjistili.

Má dvě části. V první se dozvíte, jak a proč jsme začali podnikat v oblasti pěstování japonských topolů. Jak se nám dařilo a nedařilo.

V druhé techničtější části na vás čekají jasné a konkrétní informace o postupu při výsadbě japonského topolu od A do Z.

Téměř 200 nabitých stran informacemi. No uznejte sami, že to je neodolatelná nabídka! Dostanete vlastně 2 v 1. Tak rychle, objednávejte, dokud je.