Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

VARI Systém: moderní pomocník i pro nejnáročnější uživatele

VARI Systém: moderní pomocník i pro nejnáročnější uživatele 31. 7. 2019

VARI Systém je nejrozšířenější stavebnicový stroj na českém trhu. Svojí konstrukcí, pořizovacími i provozními náklady v dané kategorii výrazně zastiňuje konkurenční produkty, které často nabízejí velmi kompromisní řešení.  Jedna pohonná jednotka, dvě převodové skříně a několik přímo připojitelných zařízení ze stavebnice VARI vytváří multifunkční zařízení s nejširší využitelností od jara až do zimy.

017292

Základem stavebnice VARI GLOBAL je, stejně jako u předchozích generací VARI Systému, pohonná jednotka. Ta je tvořena čtyřtaktním spalovacím motorem, mezipřírubou s tříčelisťovou automatickou odstředivou spojkou o průměru 80 mm a vodicími rukojeťmi, které nepostrádají antivibrační systém a nastavení příčného i podélného sklonu přímo z místa obsluhy.

Pohonná jednotka HONDAPodle požadavků a potřeb zákazníka můžeme nyní nabídnout celkem tři motory s vertikální vývodovou hřídelí - základní volbou je nový OHV motor VARI XP-200 se zdvihovým objemem 196 cm3, litinovou vložkou válce a valivým ložiskem na straně vývodového hřídele. Střední cestu zastupuje osvědčený motor HONDA GCV 160, který vyniká svým snadným startem, nízkou spotřebou paliva a tichým ventilovým rozvodem OHC. Pro nejnáročnější zákazníky z řad měst a obcí nebo pro technické fajnšmekry nabízíme poloprofesionální motor HONDA GSV 190 s litinovou vložkou válce, valivými ložisky klikové hřídele, speciálními pístními kroužky a také dvojitým filtrem vzduchu. Řada GSV díky provedeným úpravám vyniká téměř dvojnásobnou životností oproti standartní řadě motorů GCV.

Výhody pohonných jednotek VARI:

 • Nízká hmotnost - pohonná jednotka GCV 160 dosahuje hmotnosti pouhých 20 kg, což bylo docíleno váhovým optimalizováním mezipříruby.
 • Omezení únavy obsluhy - antivibračním systémem je dosaženo snížení únavy rukou.
 • Snadná manipulace - připojení motorové jednotky je bez použití nářadí.
 • Plynulý náběh přenosu síly - odstředivá spojka zajišťuje plynulý rozběh celého stroje, konkurenční produkty s řemenovým převodem se rozjíždí s citelným škubnutím.
 • Nízká spotřeba paliva - všechny motory VARI a HONDA dosahují nízké spotřeby a plní emisní předpisy Euro 2.
 • Jeden motor na různé práce - jednou pohonnou jednotkou můžete pohánět mnoho různých strojů a zařízení.

 

Tahání vozíku, orba, shrnování sypkých hmot

Převodová skříň VARI DSK 317.1/SPřevodová skříň VARI DSK 317.1/S je určena pro všechny práce půdního programu, tahání vozíků nebo shrnování sypkých hmot. Pohonná jednotka se nasazuje do horní příruby a zajišťuje pomocí dvou upínacích prvků a kličky. Základem je celolitinová skříň s broušenými čelními ozubenými koly a stálou olejovou náplní. Šnekové soukolí stálého převodu na hnací ose má za studena válcovaný, tepelně zušlechtěný a broušený šnek a šnekové kolo z hliníkového bronzu. Tato řešení jsou zárukou spolehlivosti a dlouhé životnosti převodovky. Řazení tří dopředných rychlostí i zpětného chodu je řešeno řadicí pákou na boku převodvoky. Rychlosti se řadí při volnoběžných otáčkách motoru. Převodovka se dodává s 12" foukanými koly a s vnějšími kolovými závažími. Kola mají vypínatelné volnoběžné náboje a lze je zaměnit za kypřicí ústrojí různé šířky, přičemž výměnu lze snadno provést bez využití jakéhokoliv nářadí - osa kol nebo nože rotačního kypřiče se demontují po vyjmutí rychloupínacích prvků.

Víte, že?

Drtivá většina konkurenčních produktů má převody řešené řemeny, takže změnu rychlostí je nutno provádět při vypnutém motoru. V základní výbavě ani nedostáváte tažnou nápravu, také je nutné dokupovat závaží a redukce rychlostí. Takový stroj má sice inzerovanou cenu nižší, než malotrakor VARI GLOBAL, použitelností a kvalitou však VARI GLOBALu nemůže konkurovat.

 

Příslušenství

Veškeré tažené příslušenství, kromě vozíků a brzdicí radličky, se připojuje do závěsného zařízení BZN-002.

Připojení k převodové skříni DSK-317.1/S GLOBAL přes nastavovací těleso NT-3:

Připojení k převodové skříni DSK-317.1/S Global přes závěsné zařízení BZN-002 bez využití nastavovacího tělesa:

Připojení k převodové skříni DSK 317.1/S GLOBAL přes horní závěs Z-01:

Připojení k převodové skříni DSK-317.1/S GLOBAL s otočeným závěsným zařízením BZN-002:

 • Nosič NM1-001 s dvěma hrobkovacími radlicemi

Připojení přímo na těleso převodové skříně DSK-317.1/S GLOBAL:

Připojení na šestihrany výstupní hřídele převodové skříně DSK-317.1/S GLOBAL:

Připojení před převodovou skříň DSK 317.1/S GLOBAL s namontovaným závěsem BZN-002:

Výhody malotraktorů VARI Global:

 • Snadná obsluha - všechny ovládací prvky máte perfektně po ruce, při změně rychlostí není třeba zhasínat motor, přímé řazení rychlostí.
 • Kvalitní konstrukce - ozubení a šnekový převod pracuje ve stálé olejové náplni, nechybí odvzdušňovací ventil skříně převodovky.
 • Vysoká hmotnost pro půdní práce - při správně provedeném nastavení je provádění prací s půdou bezproblémové, stroj nemá díky závažím potíže s přenesením výkonu na zem, celková hmotnost při osazení všemi závažími činí až 250 kg.
 • Rychlá přestavba bez použití nářadí na rotační kypřič - díky rychloupínačům je záměna tažné nápravy za nože rotačního kypřiče záležitostí okamžiku.
 • Skladné a kvalitní příslušenství, zabírající málo místa
 • Snadný převoz i v automobilu - stroj lze bez nářadí rozložit na několik samostatných prvků, což výrazně snižuje prostorovou náročnost na převoz.

 

Sečení, sušení sena, úklid

Převodová skříň DSK-316.1PSVNMenší převodová skříň řady DSK-316.1PSVN je určena pro pohon aktivních adaptérů s vypínáním náhonu příslušenství. Dále je možné vypínat pojezd kol pomocí spojkové páčky s aretací.

Převodovka s litinovou skříní je šneková, s hypoidními převody a stálou olejovou náplní. Šnek je, stejně jako u převodovky DSK-317.1/S, válcovaný za studena, tepelně zušlechtěný a broušený, šnekové kolo je z bronzu. Pohonná jednotka se nasazuje do příruby v horní části skříně a zajišťuje se kličkou a dvěma rychloupínači. Pro připojení příslušenství není potřeba žádné nářadí - adaptéry se nasunují do přední příruby, zajištění spojení adaptéru s převodovkou je zasouvacím čepem, ovládaným jednoduchou překlapávací páčkou. Široká náprava má pojezdová kola s bezdušovými pneumatikami Sava rozměru 13x5,00-6" se šípovým dezénem.

Příslušenství

Bubnová sekačka Samson-56 - adaptér pro sečení vysoké trávy, vybavený čtyřnožnovým diskem se záběrem 56 cm, spodním celoplošným splazem uloženým v ložiscích a vysokým naváděcím krytem. Pohon od převodové skříně zajišťuje drážkovaná hřídel a kuželová převodovka s tichým hypoidním soukolím.

Lištová sekačka LSE-120 - bezprstová lišta ESM se záběrem 120 cm, určená pro sečení rozlehlých a pravidelně udržovaných luk.

Mulčovač Tajfun-52  - mulčovací sekačka se záběrem 52 cm, určená pro bezodpadovou údržbu travnatých ploch. Pohon od převodovky je řešen stejně jako u bubnové sekačky Samson-56.

Pásové obraceče OP-115, 145 - obracáky sena s bantamovými koly a záběrem 100, resp. 120 cm. Pohon se děje krátkou hřídelí a řemenovým převodem. Pro zimní údržbu můžete tyto obraceče doplnit o pryžové lopatky na úklid sněhu.

Zametací kartáče KV-100/Z - kartáče pro úklid zpevněných ploch. Zametací válce mají štětiny seřazené do spirály, do stran měnitelný směr odhozu a záběr 100 cm.

Shrnovací radlice ASR-850 - radlice se stranovým nastavením a šíří záběru 85 cm pro úklid sněhu.

Sněhová fréza SF-55  - dvoustupňová fréza pro úklid čerstvého nebo prachového sněhu se záběrem 55 cm má ozubený šnek, odhazovací vysokotáčkový ventilátor a směrově nastavitelný výhozový komínek.

Drtič zahradního odpadu Kajman-55 - robustní drtič, který zvládne rozsekat větve s průměrem až 5,5 cm. Díky dvou volitelným sítům lze volit dvě hrubosti drcení.

Sulka AV-650 - brzděná sedačka pro práci na velkých plochách, kola 16x6,5-8".

Výhody malotraktorů VARI s převodovkou DSK 316:

 • Nízká celková hmotnost a obratnost - při sečení a dalších pracech je potřeba, aby byl stroj malý a obratný, například při sečení pod stromy.
 • Kvalitní konstrukce - hypoidní soukolí, stálá olejová náplň, připojení adaptérů bez nářadí. Zapomeňte na dlouhé nastavování řemenů a kupování redukcí pro vyšší výkon v horších podmínkách. Lze používat i pro náročnější nasazení.

 

Přímo připojitelné stroje

K pohonné jednotce můžete také připojit několik strojů pro různé použití, které dále rozšiřují použitelnost celé sestavy.

Šrotovník - slouží pro jemné nadrcení obilí pro ryby nebo hospodářská zvířata. 

Rotační plečka RP-T2/S - vysokootáčkový rotační kypřič se šnekovou převodovkou pro jemné meziřádkové kypření půdy, volitelná šíře záběru 11,18, 27 nebo 33 cm. Lze ji pohánět dvou i čtyřtaktním motorem. 

Provzdušňovač PP-60 - stroj se záběrem 55 cm určený pro provzdušňování a prořezávání trávníků, pružinové hrabice můžete snadno vyměnit za vertikutační nože. PP-60 používá stejnou převodovku, jako rotační plečka RP-T2/S, díly tohoto stroje lze zakoupit i jako samostatnou přestavbovou sadu pro starší stroje.

Bubnová sekačka BDR-650V - unikátní podvozek bubnového sečení se záběrem 62 cm a dvojitým diskem VARI se čtyřmi sekacími noži. Díky zdvojené řemenici a nastavitelným uchycovacím prvkům na přírubě ji lze použít jako pro dvoutaktní, tak i čtyřtaktní motory. Zapínání sečení je umístěno na rámu stroje, foukaná kola se šípovým desénem mají rozměr 3.50-6".

Štěpkovač RAPIDO - si dokáže poradit s větvemi o průměru až 5,5 cm. Patentovaný systém štěpkování VARI vyvinulo ve spolupráci s německým výrobcem zahradní techniky, f. AS MOTOR. Jedná se o pomaloběžný šnek s dvouchodou spirálou. Jeho výhodou je samovtahování větví a velká odolnost, což znamená dlouhou životnost stroje. Pro zaručení přenosu výkonu od motoru na štěpkovací ústrojí je použit velmi kvalitní vícedrážkový klínový řemen (18 drážek) od firmy Optibelt. Orientační velikost štěpky je 20 mm. Výsledná štěpka je vhodná k obsypávání nebo jako palivo.

Tlaková myčka W3000V - poloprofesionální tlaková myčka, která je vhodná nejen pro domácí použití, ale také do náročnějších podmínek menších firem, obcí, zemědělských družstev atd. Její předností je kvalitní čerpadlo s dlouhou životností (dural, ocel, mosaz), pracovní tlak 160 bar (max. tlak je 200 bar), dvě trysky tlakové a jedna pro nanášení saponátu. Myčka nepotřebuje tlakovou vodu z řádu, lze ji napojit na zahradní barel, sud či nádrž.

Stavebnici VARI GLOBAL si můžete poskládat přesně podle svých aktuálních potřeb a kdykoliv ji doplňovat.

Stroje VARI si také velmi dobře drží cenu při následném bazarovém prodeji, proto je doboru investicí, která neztrácí na hodnotě, tak jako většina spotřební zahradní techniky.

Stroje VARI to jsou kvalitní pomocníci po celý rok.

vari-1969-bigNákupem strojů VARI podpoříte český průmysl a výrobu, společně s tradiční značkou, která bez přerušení působí na trhu od roku 1969.