Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Za málo peněz hodně muziky – mulčovač VARI F-700 Hydro

Za málo peněz hodně muziky – mulčovač  VARI F-700 Hydro 30. 10. 2018

Když jednomu kolegovi volal kamarád, že v Poděbradech koupil dům se zahradou s plochou asi 1.000 m2, kde žil pán, který se o zahradu více než 10 let nestaral, že kromě trávy je plná náletů, planého maliní, ostružiní, šípků a nemocemi napadaných keřů, se kterými by potřeboval pomoci, řekli jsme si v týmu, že to je úžasná příležitost všem ukázat, co dovede vlajková loď VARI mezi mulčovači. „Hele chlape, to je v pohodě. Buď v klidu, naložím do auta sedmistovku a pořešíme to“, odvětil přesvědčeně kolega.

V domluvený den ráno byl mulčovač VARI F-700 Hydro HURRICANE nastartován. První část zahrady pro něj byla naprostá pohoda. Tráva sice hustá a podrostlá, do toho dva keříky angreštu, který už dávno neplodil, takže pro F-700 Hydro žádný problém. Stačilo pár přejezdů tam i zpět, před angreštem plynule zpomalit pomocí řadicí páky, která během sečení ovládá hydrostatickou převodovku, a za pár minut bylo hotovo. Silný motor HONDA GXV 390 s vysokým točivým momentem si jen pobrukoval.

Po posekání přední části zahrady nás čekal trošku tvrdší oříšek. A to již zmiňované nálety a nejrůznější keře, navíc pod stromy. Otázka tedy, jestli se vůbec jednalo o zahradu, nebo malý sad. Ničeho jsme se však nezalekli a dali jsme se okamžitě do práce, abychom moc nezmokli. Ano, nebylo pro sekání ideální počasí, chvíli mrholilo, chvíli pršelo, pro VARI to ovšem neznamená žádnou překážku. Zde už bylo potřeba, aby jeden z účastněných občas prošel trasu před strojem a zjistil, zda se tam neskrývá nějaká nástraha. Přeci jen trefit trubku či traverzu by nebylo úplně žádoucí. Občas bylo potřeba odhodit velký balvan či tlustou větev. Začali jsme podél plotu, kde jsme pokořili první šípek. Následovalo obsekání několika stromů, kde se ukázala drobná, avšak výjimečná vlastnost mulčovače F-700 Hydro. Tou jsou výklopná řídítka do strany, které využijete např. při sekání podél ohradníků či právě okolo stromů, abyste se i přes větve dostali co nejblíže ke kmeni. V nejzazší části zahrady pak na mulčovač F-700 Hydro čekala ta nejtěžší zkouška. Obrovské spletence maliní, ostružiní, několik šípkových a ovocných keřů, již několik let neplodících. Zde jsme naplno využili hydrostatické převodovky, jejíž ovládání je naprosto jednoduché a intuitivní a obsluha vůbec nemusí pustit páky sečení a pojezdu. Mulčovač je sice díky své robustní a odolné konstrukci těžký (váží téměř 200 kg), ale vyvážený tak, aby s ním měla obsluha co nejméně práce. Navíc když k tomu ještě přidáme přední otočná vodicí kola a hydrostatickou převodovku Tufftorq s automatickou uzávěrkou diferenciálu poslední generace od americké firmy Hilliard, tak je jasné, že s ním lze pracovat jednou rukou. A druhou rukou může obsluha plynule měnit rychlost pojezdu vpřed i vzad. Po srovnání se zemí této části zahrady nás čekalo už pouze pár přejezdů pod zbylými stromy a bylo hotovo. Celý pozemek, který nebyl více než deset let udržován, byl díky mulčovači F-700 Hydro HURRICANE naprosto zrekultivován ke spokojenosti kolegy kamaráda, ale celého týmu VARI, který díky tomu otestoval výrobek v dalších extrémních podmínkách.

Nyní pár čísel na závěr: Veškerá práce včetně dolití benzínu, přesunů kamery a fotoaparátu a pauzy pro napití byla hotova za hodinu a půl. To je skvělý výsledek. Spotřebu benzinu natural byla 2,5 l, čili cca 1,5 l za hodinu. Čili vysoká efektivita a nízká spotřeba. Jak je známo, zmiňované keře jsou samý trn. Všechna čtyři kola zůstala netknutá. Přední vodicí kola jsou totiž plnopryžová. Velká desetipalcová pojezdová kola jsou obuta silnostěnným pláštěm, který je určen pro čtyřkolové stroje do těžkého terénu. Čili obojí naprosto odolné proti proražení. A mulčovací nůž? Ten jako by tu nebyl. Ani škrábanec. Však je také vyroben ze silné oceli americkou firmou OREGON, jejíž doménou jsou řetězy a lišty pro motorové pily. Nezbylo nám nic jiného, než mulčovač F-700 Hydro očistit smetáčkem a odvézt jej zpět do VARI.

Mulčovače F-700 Hydro HURRICANE pomáhají při práci obcím, lesním školkám, rybářským spolkům, rekultivacím po uhelných povrchových dolech nebo lesním školkám. Ti všichni totiž poznali, že dostanou ze relativně málo peněz hodně muziky.

Vaše VARI