Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Hmotnost, hmotnost a zase ta hmotnost!

Hmotnost, hmotnost a zase ta hmotnost! 24. 5. 2016

Když sledujeme a porovnáváme technické parametry našich a konkurenčních strojů dostupných na trhu, řada uváděných parametrů se zdá být podobná nebo úplně stejná - použité motory, velikost kol, počet rychlostí, šíře záběru atd. Jeden důležitý parametr však bývá odlišný. Je jím hmotnost stroje.

 

IMG_3366 kopieHmotnost stroje je v oboru malé mechanizace velmi důležitý parametr, který je však často opomíjený. Hmotnost má ale přímou souvislost s výkonem, životností, robustností a v neposlední řadě i s cenou stroje. Snažíme se vždy nabídnout zákazníkovi vyvážené užitné vlastnosti, odpovídající kvalitu i cenu.


kuk pod sukni Agathy kopieHmotnost - a u bubnových sekaček zejména - ovlivňuje jejich adhezi a průchodnost. I zde, stejně jako u malotraktoru pro práce s půdou, totiž platí, že vyšší hmotnost zajišťuje, že kola na mokré trávě nebo ve svahu neztratí tak snadno adhezi. V praxi to znamená, že se desén pneumatiky díky vyššímu měrnému tlaku lépe “zakousne” do podkladu. Sekačka pak snadno projede i velmi hustým porostem a na vrstevnici lépe drží přímý směr.       


ULOZENI NOZE T-BAR 02Žací buben bubnových sekaček je především pracovní nástroj, nikoliv nárazník, který se může, či dokonce musí, při drobné kolizi pokroutit. Žací buben v podání VARI je patentovaný, velice robustní lisovaný díl s litinovým unášečem, kuličkovými ložisky a celoplošným ocelovým podběhem na ložisku. Chrání uložení nožů a šrouby, ale především je zodpovědný za dokonalé kopírování terénu. Žací bubny VARI mají odlévané uložení nožů T-Bar, které je velice robustní a tuhé. Okraje bubnů jsou díky prolisování velice pevné a pokud obsluha používá stroj jak má a nedojde k žádné fatální kolizi, bubny VARI vydrží po celou životnost sekačky a nemusí se měnit. Kromě toho i u žacích bubnů hraje svou důležitou roli hmotnost bubnu a použití originálních nožů. Dvojitý lisovaný buben VARI se čtyřmi noži v základní výbavě funguje podobně jako setrvačník. Svým roztočením kumuluje energii, kterou
využívá k bezproblémové průchodnosti sečeným porostem.
Proto se sekačky VARI nezastaví ani v opravdu husté nebo extrémně přerostlé trávě, nedojde ke snížení otáček a tím ani ke snížení kvality sečení. Sekačky VARI jsou známé svojí kvalitou sečení. Ta je od roku 1997 stále na špičkové úrovni.

Hmotnost celého stroje má vliv i na vyvážení bubnové sekačky, protože bubnové sekačky pracují v různých terénních podmínkách. Bubnové sekačky nepracují jen na rovině, mnoho pozemků se nachází na svazích. Správně navržená bubnová sekačka by měla být trochu těžká na „čumák“, aby se žací buben stále „plazil” po zemi a obsluha neměla tendenci se sekačkou pohupovat jako s kočárkem. Sekačce pak nevadí hrbolatý terén, příčné nerovnosti nebo krtiny. Těžiště bubnových sekaček VARI je umístěno těsně před osou kol. To jim umožňuje, aby perfektně jely a sekaly i ve svazích a nepřeklápěly se přitom na řídítka. Těžiště mírně posunuté vpřed také usnadňuje pohodlné zatáčení strojů s pevnou nápravou, jejíž výhodou je perfektní vedení stroje po vrstevnici. Ovládací síly pro vedení samochodných sekaček
VARI jsou minimální a hravě je zvládnou i ženy nebo senioři.
Vyvážení stroje a ovládací síly si každý může vyzkoušet v prodejně. 


VDS-521BiS AGATHAyšší hmotnost bubnové sekačky neznamená, že jsme při jejím návrhu nepřemýšleli a plýtváme materiálem. Opak je pravdou. Konstrukčně nebo výrobně ošizené řešení některého dílu se vždy negativně projeví na spolehlivosti a životnosti stroje. Proto hlavní části sekaček VARI jsou pevnostně a hmotnostně optimalizovány pomocí pevnostních výpočtů a zátěžových testů. U některých komponent, jako je například skříň šnekové převodovky pojezdu, naopak volíme sice lehčí, ale dražší hliníkové slitiny.

pevna napravaS nadsázkou lze říci, že lehký stroj má jednu jedinou výhodu – snadné nakládání do auta. Kupujete si však sekačku na vysokou trávu jen kvůli tomu, že se lehce nakládá do auta? Ve VARI si myslíme, že nikoliv. Kupujete si ji s přáním, aby skvěle sekala nejen na rovině, ale i na zdánlivě neschůdných terénech. Navíc chcete, aby si tyto vlastnosti uchovala po celou dobu užívání. To jsou parametry, které jsou relevantní. Jednoúčelové bubnové sekačky VARI váží něco málo přes 60 kg. To je vzhledem ke konstrukci stroje a požadavkům zákazníka ideální hodnota.  

VARI - to jsou poctivě postavené „české bubnovky“, na kterých se nešetří!