Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Hydro převodovky ve strojích VARI

Hydro převodovky ve strojích VARI 7. 3. 2016

Při výběru komponent, ze kterých bude nový stroj sestaven, neděláme žádné kompromisy. Týká se to jak nově navrhovaných, tak použití standardně vyráběných dílů.

V případě hydro převodovky nám nepřipadalo jako příliš dobrý nápad použít převodovku přímo od výrobce travních traktorů, jen abychom ušetřili peníze a spojili nakupovaná množství.

Velmi si totiž zakládáme na detailech, komfortu obsluhy a dokonalé funkčnosti. Proto jsme se pustili do možná složitější a delší cesty, pro naladění stroje a konečného uživatele ale mnohem vhodnější. Navázali jsme úzkou spolupráci s technickým oddělením výrobce hydro převodovek Tuff Torq, které na základě našich požadavků pro jednoosé ručně vedené stroje sestavilo specifikaci převodovky přímo pro nás.

Převodovka K-46 ve specifikaci pro VARI se zásadně odlišuje v následujících detailech:

PŘEVODOVKA K-46DIVelikost převodovky:

Zvolili jsme verzi s kompaktní skříní v provedení s externí vyrovnávací nádrží naší vlastní konstrukce. Kompaktní provedení převodovky využívá lépe prostor v našem novém lisovaném šasi a především se více chladí díky lepšímu obtékání vzduchem. Zvládá podávat plný výkon po dlouhou dobu i v letních tropických dnech.

Ovládací síly:

Převodovka, upravená výrobcem Tuff Torq přímo pro VARI, má upravenou charakteristiku řízení průtoku oleje a pružiny naladěné pro ruční ovládání. Proto jsou síly nutné k ovládání minimální a komfort při dlouhobém používání je zcela na jiné úrovni. Převodovky, dodávané přes výrobce zahradních traktorů, mají nožní ovládání pedály. Nastavení ovládání průtoku oleje v převodovce a síla pružin na ovládací páce převodovky odpovídá tomuto způsobu ovládání. Proto tyto převodovky nejsou vhodné pro ruční ovládání.

UZÁVĚRKA DIFERENCIÁLUAutomatická uzávěrka diferenciálu:

Prioritní požadavek VARI pro skvělou funkci stroje. Po konzultacích s firmou Tuff Torq jsme si nechali zabudovat nový patentovaný typ diferenciálu od americké firmy Hilliard. Jedná se o velice kompaktní řešení, využívající speciální varianty obousměrné volnoběžky této firmy a které zabírá stejný prostor jako standardní diferenciál. Stroj, vybavený tímto novým typem diferenciálu, má při přímé jízdě poháněna obě kola. Když dojde k zatočení, odpojí se vnější kolo, protože se otáčí větší rychlostí, než vnitřní. Po narovnání směru se vnější kolo opět připojí. Při velkém poloměru zatáčky dojde k odpojení a připojení vnějšího kola opakovaně, takže ovládání zatočení stroje není fyzicky namáhavé a přitom obě kola disponují plným výkonem. Automatická uzávěrka diferenciálu zareaguje v okamžiku, kdy vnitřní kolo při zatáčení ztratí adhezi a tím se zvýší jeho rychlost. V okamžiku vyrovnání rychlostí vnitřního i vnějšího kola se diferenciál zablokuje a stroj pokračuje v jízdě s oběma poháněnými koly. Při pokračování v zatáčení stroje s automatickou uzávěrkou diferenciálu Hilliard dojde opět k odpojení vnějšího kola a stroj pokračuje v bezproblémové jízdě v původním poloměru zatáčky. Díky preciznímu vyladění a nízkým pojezdovým rychlostem u ručně vedených jednoosých strojů reaguje tento systém uzávěrky diferenciálu okamžitě. Obsluha vlastně ani nezaznamená, že k prokluzu některého kola hnací nápravy došlo. Nový systém eliminuje i velký neduh mechanických uzávěrek diferenciálu, které používají zubové spojky, kdy pro odblokování uzávěrky je vždy nutné zastavit, protože jinak nelze se strojem vůbec zatočit - toto je zvláště znatelné u čtyřkolových traktorů s manuální uzávěrkou diferenciálu pomocí nožního pedálu.

Dle našich požadavků upravené převodovky Tuff Torq K-46 jsou montovány do mulčovače F-700 Hydro a  do multifunkčního nosiče RAPTOR Hydro. V budoucnu se objeví i v dalších strojích VARI.

VÝLISKY RAPTORNÁDRŽ RAPTOR

Nad externě dodávanými komponenty ve VARI přemýšlíme, pečlivě je testujeme, úzce spolupracujeme s jejich výrobci a snažíme se pro zákazníky přinést to nejlepší a nejvýhodnější řešení. Právě to nás odlišuje od konkurence.