Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Kolébkové pily

Kolébkové pily 8. 10. 2019

Pro porcování dřeva se dříve využívaly stolní kotoučové pily, tzv. cirkulárky. Byly velice oblíbené, ale velmi nebezpečné. Nástupcem jsou považovány kolébkové pily.

O bezpečné řezání se stará konstrukce kolébky a pohyblivý kryt, který zakrývá pilový kotouč po celou dobu řezu. Kolébka je vybavena speciálními prolisy proti protočení polena. Pohyb dřeva do pily probíhá pomocí kolébky, ne tedy tlačením po stole jako u staré cirkulárky.

U VARI si můžete vybrat ze dvou modelů kotoučových (kolébkových) pil. Buď KP-500 s jednofázovým elektromotorem a výkonu 2800 W a s řezným kotoučem o průměru 505 mm, nebo KP-700 s třífázovým elektromotorem o výkonu 5000 W a s řezným kotoučem o průměru 700 mm. Obě pily se vyznačují robustní konstrukcí, vidiovým řezným kotoučem a ovládáním dle nejnovějších bezpečnostních norem EU. Práce s kotoučovými pilami VARI je velice snadná, bezpečná, efektivní a bez námahy.