Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Motory BRIGGS & STRATTON

Motory BRIGGS & STRATTON 24. 3. 2014

Briggs & Stratton se sídlem v Milwaukee (USA) vyrábí již více než 100 let motory, které jsou výkonné, spolehlivé, snadno se používají i udržují a dlouho vydrží. To jsou jen některé důvody, proč například 8 z 10 značek zahradních strojů spoléhá na motory Briggs & Stratton a používá je k pohonu svých zahradních traktorů a sekaček.

Historie firmy Briggs & Stratton je vlastně příběhem malých benzínových motorů. Od svého založení v Milwaukee ve státě Wisconsin v roce 1908 byla průkopníkem v jejich vývoji. Stephen Briggs byl elektroinženýr a Harold Stratton byl obchodník s obilím. Tito dva podnikatelé se dali na úsvitu automobilového věku dohromady, aby postavili benzínem poháněné vozidlo. Dnes je Briggs & Stratton největším světovým výrobcem malých vzduchem chlazených benzínových motorů pro sekačky a zahradní traktory, sněhové frézy, elektrocentrály, tlakové myčky a další stroje a zařízení. Tyto motory můžete najít po celém světě, jak pohánějí dojící stroje v Mexiku, drtiče cukrové třtiny na Portoriku nebo rybářské loďky ve Vietnamu, a samozřejmě také zahradní stroje po celé severní Americe, v Evropě i Austrálii.

Iniciativa E-SERIES™, kterou Briggs & Stratton představil v roce 2011, znamená nový standard výkonnosti malých motorů s vertikální hřídelí a je závazkem výrobce k překonání evropské směrnice omezující výfukové emise (2010/26/EU) nejméně o 25%. Mezi nejdůležitější inovace z poslední doby patří systém ReadyStart®, inovativní průlomový startovací systém, který se již stal synonymem pro snadné startování. Zcela eliminuje potřebu ručního pumpování paliva a nastavení sytiče motoru před spuštěním. Podle teploty motoru prostě dodává přesné množství paliva do karburátoru.

Také zákazníci značky Vari najdou od roku 2013 v nabídce motory Briggs & Stratton. Mezi hlavní výhody používaných motorů 675EX SERIES™, 850E SERIES™ a 950E SERIES™ patří rozhodně efektivita a výkon díky technologii OHV (kromě 675EX), snadné startování díky systému ReadyStart® a elektronickému zapalování Magnetron®, tichý chod díky výfuku Performance a dlouhá životnost díky kvalitnímu rozstřikovému mazání a vzduchovému filtru s papírovou vložkou.

Více o motorech Briggs & Stratton můžete zjistit na http://www5.briggsandstratton.com/eu/cz