Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

MOTORY LONCIN V TRAVNÍCH TRAKTORECH VARI

MOTORY LONCIN V TRAVNÍCH TRAKTORECH VARI 24. 6. 2018

Mnoho zákazníků se ptá, proč VARI do svých zahradních traktorů RL 84 H a RL 98 H používá motory LONCIN, a ne motory jiných, věhlasnějších výrobců. Věříme, že těchto pár řádků vám objasní, že námi zvolené motory LONCIN jsou pro travní traktory této kategorie ta nejlepší volba v poměru výkon a cena.

LoncinFirma LONCIN MOTOR CO., LTD. je dnes největším výrobcem spalovacích motorů v Číně. Spalovací motory do travních sekaček a traktorů patří k hlavnímu výrobnímu programu firmy LONCIN MOTOR CO., LTD. Zahradní traktory VARI jsou osazeny motory GGP LONCIN 7500 a GGP LONCIN 7750 o zdvihovém objemu 432 a 452 cm3 o výkonu 14 a 16 HP.

Motory LONCIN jsou postavené na nové, patentované technologii LCPower, díky které plní nejpřísnější světové emisní limity EPA III. Technologie LCPower je založena na regulaci emisí v motoru, kdy motor pracuje s nižšími emisemi při vyšším výkonu. Základem technologie LCPower je nový design spalovací komory motoru a souvisejících komponent.

Nová spalovací komora má menší poměr povrchu k objemu. Zapalovací svíčka je umístěna ve středu spalovací komory, aby se zkrátila vzdálenost šíření jiskry, a aby se palivová směs spalovala rychleji a efektivněji. Tím dochází k větší účinnosti spalování a nižším emisím výfukových plynů.

Nový sací a výfukový kanál ve spojení s optimalizovaným tvarem vačkového hřídele zajišťuje lepší proudění vzduchu a nižší sací odpor, aby se minimalizovaly ztráty sání a výfuku, a tím se snížily odpory v motoru během provozu. Upravené proudění vzduchu také významně zlepšuje promísení paliva a vzduchu ve válci, čímž palivová směs lépe a účinněji hoří.

Nové pístní kroužky ve tvaru T snižují emise oxidů uhlíku a zvyšují výkon motoru. Díky novému tvaru a nižší hmotnosti pístních kroužků dochází k menšímu tření, ve válci se pohybují hladce, a tím mají delší životnost.

Nový systém zapalování s optimalizovaným časováním zapalování a větší energií jiskry umožňuje plynulejší spalování směsi a vyšší výkon.

Jemně laděný karburátor zajišťuje optimální poměr vzduchu a paliva a inovovaný design palivového rozprašovače pak snižuje spotřebu a emise výfukových plynů.

Optimalizovaný kompresní poměr snižuje teplotu spalování, což opět vede ke snížení emisí oxidů dusíku a oxidů uhlíku.

Nový design klikové hřídele pak zaručuje klidný a vyvážený chod. Motory jsou navíc vybaveny dvěma vyvažovacími hřídelemi s nalisovanými závažími, které rotují obráceným směrem, než hřidel kliková.To ještě více napomáhá ke klidnému chodu a nízkým vibracím. Tato technologie se používá v automobilovém průmyslu a v této kategorii motorů pro zahradní techniku je naprosto unikátní.

Part list RL 84 H GGP 7500-36Part list RL 84 H GGP 7500-38

Výjimečné vlastnosti motorů GGP LONCIN 7500 a GGP LONCIN 7750

  • litinová vložka válce se zlepšeným mazáním
  • kliková hřídel je uložena v kuličkových ložiskách
  • optimalizovaný design klikové hřídele a dvě vyvažovací hřídele s nalisovanými závažími pro nízké vibrace, velmi klidný a vyvážení chod
  • pomocné olejové čerpadlo a interní olejový filtr zaručují skvělé mazání motoru
  • kovová vačka a kovaná kliková hřídel
  • optimální pracovní teplota motoru díky nové konstrukci ventilátoru
  • dvojitý vzduchový filtr
  • splňuje přísné světové emisní limity  EPA III a CARB
  • mnohem vyšší točivý moment oproti motorům jiných výrobců ve stejné výkonové kategorii

Loncin-logoMezi největší evropské odběratele motorů LONCIN patří firmy GGP (největší evropský výrobce sekaček a zahradních traktorů), německé AL-KO (výrobce sekaček) a motocyklová divize BMW (malé motocyklové motory).

Zvolená motorizace pro travní traktory VARI zaručuje našim zákazníkům nejvyšší možný výkon a spolehlivost za rozumnou cenu stroje. Porovnejte si sami grafy krouticího momentu, který je pro kvalitní sečení jedním z nejdůležitějších parametrů.

Krivka Loncin 7500 Prt Sc ceskyKrivka Loncin 7750 Prt Sc ceskyKrivka Briggs 3130