Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyVARI powered by EGOVARI powered by EGOReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Technologie disku VARI

Technologie disku VARI 3. 7. 2022

Základním komponentem bubnových sekaček VARI na vysokou trávu je žací disk, na kterém jsou připevněny nože, které trávu podseknou a spolu s žacím diskem ji řádkují vpravo od sekačky. Nože jsou na disk sekačky připevněny otočně pomocí šroubů a matic s vložkami, aby se při případném nárazu na překážku protočily a schovaly do disku.

Kromě toho, že ideální žací disk je dvojitý, lisovaný, profilovaný a má vyztužené okraje, je potřeba, aby měl podběh o stejném průměru, jako je žací disk sám. Tím se docílí toho, že bubnová sekačka dobře kopíruje nerovný terén a dochází k minimálnímu sekání noži do země. Tato konstrukce také chrání šrouby, kterými jsou připevněné nože.  Sekaná plocha může skrývat řadu nástrah, jako jsou krtiny, kameny, pařezy či nálety. Proto je důležité také uložení žacích nožů do disku.

T-BARUložení nože T-BAR
Bubnové sekačky VARI prošly od roku 1997 vývojem a mnohými 
inovacemi, uložení žacích nožů nevyjímaje. Bubnové sekačky VARI mají vždy žací disk dvojitý, lisovaný, profilovaný a s vyztuženými okraji. Čtyři, resp. pět žacích nožů je na disku připevněno otočně a šroub i matice jsou zapuštěné do disku. Navíc je v žacím disku od roku 2013 unikátní prvek, který se nazývá T-BAR. Jedná se o přesný odlitek ve tvaru písmene T, který je přivařen k okraji žacího disku a nůž je v něm uložen. Tato maličkost, která není na první pohled viditelná, podstatně zvyšuje obvodovou tuhost disku a především zvyšuje 
odolnost a bezpečnost uložení nožů
. Optimalizovaná hmotnost a tvar je výsledkem počítačových a dynamických simulací a především stovek hodin testování. Všechny disky VARI jsou lisované, svařované a lakované v našem výrobním závodu v Libici nad Cidlinou. Odlévané prvky T-Bar vyrábíme ve specializované slévárně IEG v Jihlavě.

Naše doporučení na závěr: Vždy před sečením travní porost nejprve projděte, odstraňte překážky a teprve pak se pusťte do práce. Pak vám originální žací disk s uložením nožů T-BAR bude sloužit po celou dobu životnosti sekačky. I tím se bubnové sekačky VARI odlišují od veškeré konkurence.

Den otevřených dveří

Datum: 8. 6. 2023
Místo: Horšov

Více