Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyVARI powered by EGOVARI powered by EGOReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Jak na zahradě bojovat s hrabošem?

Jak na zahradě bojovat s hrabošem? 19. 8. 2019

Jistě vám neunikla informace o přemnožení drobného hlodavce hraboše polního. Škody, které dokáže napáchat na úrodě v zahradách a na polích, mohou být velmi rozsáhlé. Jak tedy preventivně bojovat proti výskytu těchto malých tvorečků, jehož přítomnost rozhodně nikoho z nás nepotěší?

Proti hraboši můžeme bojovat jednoduchou cestou. Na zahradách a v sadech rozmístíme dřevěné berličky, které fungují jako bidýlka pro menší dravce, jako je například poštolka obecná nebo káně lesní. Ti mají díky berličkám, které pro ně fungují jako posed, vynikající výhled a snadněji tak uloví kořist.

V zahradách se záhony a na políčkách spočívá prevence v pravidelném hlubokém zpracování orné vrstvy půdy. Správně prováděné půdní práce, a to především v dostatečné hloubce, výrazně omezí výskyt hrabošů, protože kypřením a orbou rozrušíme nejen slehlou půdu, ale zničíme chodbičky a hnízda hlodavců, kteří žijí mělko pod zemí. Na jaře přichází na řadu kypření rotavátorem, které zvládnete se sestavou VARI Global, která se skládá z pohonné jednotky, třírychlostní převodové skříně DSK-317.1/S a kypřicího ústrojí KUK-96. Díky váze stroje je práce velmi snadná, protože kypřič se sám zahrabává do půdy. Brzdicí radlička slouží pro dokonalé zahrabání stroje do půdy.

Orba s obracecím pluhem se provádí především na podzim, kdy celou zahradu připravujeme na zimní odpočinek. Orebné desky musíme mít dokonale vyleštěné a kola stejnoměrně nafoukané. Pak je orba jednoduchá a stroj můžeme vést jednou rukou. Pro orbu je možné využít jakoukoliv sestavu malotraktoru VARI Global, vybavenou třírychlostní převodovou skříní DSK-317.1/S s tažnou nápravou a 12'' foukanými koly. Ty mají vypinatelné volnoběžky, díky čemuž se snadnou otočíme na souvrati. Oboustranný pluh APH-352 umožňuje malotraktoru VARI orbu do hloubky až 18 cm. Při správném nastavení je orba velmi snadná i na těžších půdách.

Pravidelná péče o půdu a přidávání živin je zárukou biologické rovnováhy a vysokého výnosu. Při nepoužívání nebezpečných chemických prostředků výrazně šetříme přírodu, protože nedojde k otravě živočišných druhů, které jsou v našem okolí prospěšné.

BLOG MOJE VARI
další rady od uživatelů VARI Více