Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Sníh – pro někoho zimní radovánky, pro někoho

Sníh – pro někoho zimní radovánky, pro někoho 12. 1. 2021

... utrpení z úklidu. Tak jako tak se na některých místech sníh musí odhrnout. Týká se to parkovišť, příjezdových cest, chodníků, areálů firem a dalších. Vari nabízí celou řadu strojů, které Vám s úklidem mohou pomoci.

 

 

ZAMETACÍ KARTÁČ CB-80Pokud nenasněžila velká vrstva sněhu, stačí použít zametací kartáč. Můžete si vybrat jak jednoúčelový CB-800 nebo CB-1000, nebo sáhnout po stavebnici, kterou využijete po celý rok. Pokud je sněhu více, je třeba použít radlici. K jednoúčelovým kartáčům CB-800 a CB-1000 jednoduše připojíte radlici OR-80 nebo OR-1000. Radlice nejprve vrstvu sněhu odhrne a zametací kartáč poté povrch vyčistí do čista. Zametací kartáč s radlicí si poradí s vrstvou sněhu okolo 20 cm a v nižších a středních polohách spolehlivě nahradí sněžnou frézu.

 

SNĚHOVÁ FRÉZA SF-55Majitelé VARI systému mohou využít zametací kartáč KV-100/Z, který připojí k malé převodové skříni DSK-316. V příslušenství nechybí ani shrnovací radlice ASR-850 nebo fréza SF-55. Zmrzlý prachový sníh dokáže fréza SF-55 odhodit až do vzdálenosti 10 m. Nastavení směru odhozu odklízeného sněhu se provádí z místa obsluhy. Díky ozubení spirály, která odebírá sníh, si sněhová fréza SF-55 velice dobře poradí se zmrzlým sněhem.

 

MALOTRAKTOR VARI GLOBAL + ASR-1000Majitelé převodových skříní řady DSK-317 ocení velkou shrnovací radlici ASR-1000. Robustní konstrukce, gumový břit, odpružení a stranové polohování řadí tuto radlici se záběrem 100 cm mezi výkonné adaptéry, které při sněhové kalamitě opravdu umí pomoci. V kombinaci s nosičem nářadí AV-3 nebo vozíkem ANV-380 vytvoříte pohodlný a efektivní stroj, který dovede uklízet sníh rychlostí až 10 km/h. Profesionální konstrukce radlice spolu s výkonným malotraktorem VARI IV tvoří kompaktní celek malého komunálního úklidového stroje. Díky polohovacímu držáku a ruční páce lze radlici zvednout do přepravní polohy přímo z místa obsluhy.

 

ŘETĚZY PRO TN GLOBALNasaďte řetězy! Ano správně, i VARI má v sortimentu sněhové a záběrové řetězy, které jsou velkým pomocníkem nejen v zimě na sněhu, ale také např. v lese na měkké půdě. Nechybí ani v nabídce u malé převodovky DSK-316.

 


MULTIFUNKČNÍ NOSIČ MAX S PLUHEM SP-800Ani majitelé multifunkčních nosičů MaX nejsou ochuzeni. Pro úklid sněhu mohou použít pasivní kartáč PK-950, u větší vrstvy pak sněžný pluh SP-800.

 

 

 

D17A0604_resizeMajitelé multifunkčního nosiče Raptor Hydro využijí v zimním období zametací kartáč RKV-1000 a odhrnovací radlici ROR-1000. Ani zde nechybí sněhové řetězy.

 

 

OBRACEČ PÁSOVÝ + LOPATKY NA SNÍHA nakonec jedna zajímavost. Máte doma obraceč sena, který používáte jen k obracení a sušení? Tak pozor! Obraceče VARI jako jediné na trhu mají i zimní příslušenství v podobě gumových lopatek, které se jednoduše bez nářadí nasadí na hrabací pružiny obraceče, z kterého se stane velmi výkonný odmetač čerstvého sněhu.

 

Přejeme hodně úspěchů při úklidu sněhu!

Vaše VARI

 

BLOG MOJE VARI
další rady od uživatelů VARI Více