Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Bubnové sekačky

Bubnové sekačky 3. 6. 2019

Na výrobu bubnových sekaček se specializujeme již od roku 1997. Od té doby prošly bubnové sekačky VARI dlouhým technickým vývojem. Splňují přísné bezpečnostní normy Evropské unie a dnes patří k nejmodernějším na trhu.

 

Žací disk VARIŽací disk se čtyřmi nožiPrvků, které dělají bubnové sekačky VARI tak výjimečnými, je mnoho. V první řadě to je revoluční konstrukce dvojitého žacího disku, který díky vyztuženým okrajům absorbuje nárazy a je odolný proti deformaci. Žací disky VARI jsou standardně vybaveny čtyřmi otočně uloženými noži, které se při nárazu do překážky zasunou mezi disky. Uložení nožů je navíc vyztužené speciálními odlitky - tzv. T-Bar, které zvyšují obvodovou tuhost disku o více než 30 %. Zároveň zvyšují bezpečnost uložení nože. Šrouby a matice, kterými jsou nože uchyceny, jsou zapuštěné do disku, nemůže tak při sekání dojít k jejich zachycení a poškození. Žací ústrojí je vybavené kvalitní čelisťovou bezpečnostní brzdou s keramickým obložením, která zastaví disk do pěti vteřin, čímž jsou splněny vysoké nároky na bezpečnost obsluhy i okolí. Více informací o žacím disku se dočtete v článku Technologie disku VARI.

KKryt žacího bubnuryt žacího bubnu je vyroben z žárově zinkovaného, červeně lakovaného plechu, a splňuje normu EN 12733 pro bezpečnost obsluhy. Promyšlené tvarování krytu zvyšuje tuhost, a tím i životnost. Tvar krytu podporuje správné navedení sečeného porostu k žacím nožům a díky vysoké tuhosti je dokonalé sečení zajištěno po celou životnost stroje. Ochrana obsluhy je v prostoru za vodicími rukojeťmi, kde obsluha stroj ovládá a vede proti sečenému porostu, na nejvyšší možné úrovni.

Rám s kotvicími bodyvazaci okoBubnové sekačky VARI jsou postaveny počítačově optimalizovaném rámu, svařeném z ohýbaných ocelových plechů, který je sice dražší než trubkový rám použitý u konkurenčních strojů ve stejné třídě, má však o 20 % větší tuhost v krutu, umožňuje tedy použít stroj v náročnějších podmínkách při delší životnosti.
Do rámu jsou integrovaná oka pro upevnění stroje při přepravě pomocí kurtů, címž splňují přísné normy EU pro zajištění nákladu při přepravě.

Kromě jednoúčelových bubnových sekaček je ve výrobním programu také multifunkční bubnová sekačka Lucina MaX, která díky řadě funkčních adaptérů umožňuje celoroční použití.

Lucinou MaX určitě potěšíme majitele často i jen jednou do roka sečených travnatých pozemků nebo ty, kteří sekají trávu na sušení, ale zároveň část pozemku mulčují. Právě ti tento univerzální stroj jistě MAXimálně využijí. Díky sněžnému pluhu a pasivnímu kartáči pomůže Lucina MaX při úklidu sněhu z chodníků či příjezdových cest v zimním období. Lucina MaX je stroj s kvalitními a ověřenými prvky, které od VARI očekáváte. Silný čtyřtaktní motor (možno zvolit B&S 875, nebo HONDA GCV 200), kvalitní rám s vysokou pevností, dvojitý profilovaný žací disk s vyztuženými okraji, který absorbuje nárazy, čtyři otočně uložené dlouhé nože, které se při nárazu na překážku schovají, ergonomická řídítka s výškovým nastavením, minimální ovládací síly na pákách pro skvělou ergonomii a pohodlné ovládání stroje, nově tvarovaný žací prostor mulčovacího adaptéru, velká, 8’’ foukaná šípová kola pro dobrou průchodnost terénem a vysokou adhezi. Žací disk bubnové sekačky lze jednoduše vyměnit za vyžínač křovin VM-580, sněžný pluh SP-800, pasivní kartáč PK-950 nebo senohrab SH-600. Přestavba trvá asi 10 minut a bez problémů ji zvládne každý sám. Všechny nové adaptéry jsou plně kompatibilní se stroji Lucina MaX od počátku výroby. Připojení aktivních adaptérů přes drážkovanou spojku je profesionální strojírenské řešení, u kterého nehrozí, že by po sezoně nešlo rozpojit.

Bubnové sekačky VARI mají robustní konstrukci odolnou proti poškození, jednoduché intuitivní ovládání a nezávislé spouštění sečení a pojezdu. Jsou lehké a dobře vyvážené nejen pro práci na rovině, ale i ve svazích, kde se nepřevažují na řídítka (častý nedostatek sekaček jiných výrobců). Samozřejmostí každé bubnové sekačky je přídavná boční plachetka, díky které je tráva pokládána do řádku, aby ji bylo možné snadno shrabat.

Všechny bubnové sekačky VARI pohánějí nejmodernější motory VARI XP, HONDA nebo BRIGGS & STRATTON, které disponují vysokým výkonem a krouticím momentem, což jsou pro kvalitní sečení vysoké a husté trávy ty nejdůležitější parametry.

Kombinace uvedených konstrukčních a bezpečnostních prvků, výkonného motoru a vysoce efektivního pojezdu, kterému obsluha nemusí do kopce pomáhat, spolu s promyšleným krytováním umožňujícím dokonalou ochranu obsluhy, to vše řadí bubnové sekačky VARI na špičku ve své kategorii.