Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Motor VARI XP-140 = malý profík

Motor VARI XP-140 = malý profík 25. 2. 2017

V roce 2017 uvedlo VARI další motor z řady XP, který je určen pro pohon menších strojů. Moto VARI XP-140 je ve své třídě zcela unikátní, opět jsme se podíleli na jeho vývoji a testování.

Na trhu prakticky neexistuje jiný maloobjemový motor s parametry a životností profesionálních motorů. Máme náročné požadavky na motory do našich strojů, proto jsme se nespokojili s běžnou nabídkou výrobců. Chceme nabídnout našim zákazníkům vždy něco navíc, a proto vznikl nový XP-140. Pojďte se podívat na jeho specifikaci. Opět jsme zvolili stejného dodavatele, firmu Zongshen, která již pro VARI vyrábí motor XP-200.

Požadavky na motor byly zcela jednoznačné: kompaktní, výkonný s prodlouženou životností a vysokou spolehlivostí. VARI XP-140 je jednoválcový, vzduchem chlazený čtyřtaktní motor o objemu 141 ccm, má ventilový rozvod OHV, ocelovou vložku válce a krouticí moment 6,5 Nm při 3.000 ot./min. Výkonová třída motoru je 4 HP. Dvojitá filtrace, papírová a molitanová vložka, ho předurčuje do náročných podmínek. Snadné startování a velice kultivovaný chod spolu s krásným zvukem patří k dalším přednostem tohoto modelu.

Motorem VARI XP-140 od roku 2017 osazujeme nový mechanický ocelový kartáč VARI B-35 VEDEX.

Stejný motor si zvolil i náš významný zahraniční partner, firma AS Motor, na svou novinku AS 30, která je kompletně vyvinuta a vyráběna u nás ve VARI.

A teď už pojďte a podívejte se, jak se  VARI XP-140 vyrábí.