Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARIRotavátoryRotavátoryTlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduŠtěpkovače, drtičeŠtěpkovače, drtičeZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaReklamní předmětyReklamní předmětyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobků
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Motory VARI XP-200

Motory VARI XP-200 26. 3. 2015

Již několik let osazujeme stroje a pohonné jednotky VARI také vlastními motory VARI XP-200, které se mezi uživateli staly velmi populární a těší se veliké oblibě.

Motor VARI XP-200 je vzduchem chlazený čtyřtaktní jednoválec s rozvodem OHV. Díky obsahu 196 ccm, krouticímu momentu 10 Nm a především litinové vložce válce se jedná o velice dobrý, spolehlivý a výkonný motor. Nízká spotřeba cca 0,8 l/hod, nízké emise (splňuje Euro2), cenově dostupné náhradní díly a především snadný start. To vše jsou přednosti nového motoru VARI XP-200

První rok uvedení do sériových strojů VARI proběhl v sezoně 2014, kdy se motor VARI XP-200 objevil nejprve na bubnové sekačce Agatha a v pohonné jednotce VARI. Reálné podmínky provozu a především velmi pozitivní odezva z řad zákazníků, mechaniků i prodejců nám daly dostatečnou jistotu o správnosti tohoto kroku. Za první rok jsme uvedli 1.500 ks těchto motorů na český trh, což je skvělý výsledek.

V sezoně 2015 jsme pokračovali s popularizací tohoto motoru např. v novém kartáči CB-80Z. Proto jsme mimo jiné připravili akci pro majitele TERRA a VARI Systému:  EKO DOTACE 6 000 Kč při nákupu nové pohonné jednotky PJXP200. Kdo ke svému nejbližšímu prodejci VARI přinesl svůj starý funkční i nefunkční motor, který sloužil na stroji TERRA či VARI, získal kompletní novou pohonnou jednotku PJXP200 včetně řídítek, příruby a odstředivé spojky jen za 11.990 Kč (Pozn.: upínací nýty, práce a díly pro přestavbu převodů u některých typů převodovek VARI nejsou součástí EKO DOTACE). Touto akcí se nám podařilo zaprvé snížit ekologickou a emisní zátěž výměnou „čmoudících“ dvoutaktů za moderní motor, plnící normu Euro2, a zadruhé zpříjemnit užívání a provoz starších strojů TERRA - VARI díky snadnému startování, nižší spotřebě a nižšímu hluku nového motoru.

Netajíme se zemí původu. Věřte nám, že jsme dlouho a opatrně vybírali mezi opravdu nejlepšími výrobci. Naše volba padla na firmu Zongshen z Chonqingu, která patří mezi tři první největší výrobce spalovacích motorů a motocyklů v Číně. Profesionální přístup, odpovědnost při vývoji, špičkové technické vybavení a dodržování světových standardů při vývoji a výrobě jsou zárukou kvality a spolehlivosti.

K jeho zavedení do strojů VARI vedla dlouhá cesta a více než tři roky pečlivého ladění a testování ve všech možných situacích. Společně s techniky výrobce motoru jsme ho naladili tak, aby přesně vyhovoval specifickému použití na strojích VARI. Zvláště důležité bylo optimalizovat motor pro pohonné jednotky VARI s odstředivou spojkou. Požadavky stabilního chodu v otáčkách pod 1700 ot/min a především lineární zátah až do maximálních otáček 3600 ot/min si vyžádaly řadu specifických úprav na karburátoru, zátěžového regulátoru ale i na mechanických komponentech motoru. Důležitým faktorem je i dosažení klidného chodu motoru v celém režimu otáček, který zaručuje vyvažování klikového hřídele u každého motoru.

Rozhodně jsme se tedy při rozhodnutí montovat nový motor do našich strojů neřídili obecným pravidlem – vezměte čínský sériový sekačkový motor, nainstalujte ho na svůj vyzkoušený základ a máte prodejně úspěšný a cenově dostupný stroj. Zavedení motoru VARI XP-200 je pro nás velká zodpovědnost ke všem zákazníkům VARI jak teď, tak i do budoucna. Je to motorizace, se kterou počítáme po řadu let a připravujeme i další její modifikace, jako např. Nový motor VARI XP-140 = malý profík použitý na ocelovém kartáči B-35 VEDEX a rotačním kypřiči VARI KF-140.

Připravili jsme pro Vás malý foto seriál z výroby motoru VARI XP-200. Každý motor je zkoušen, zatěžován a kontrolován v každém stupni jeho montáže. Každých 20 vteřin z výrobní linky vyjede nový motor, který putuje právě k Vám.

Podívejte se, jak se rodí novodobé srdce strojů VARI.