Zpět Produkty
Bubnové sekačkyBubnové sekačkyTravní sekačkyTravní sekačkyTravní traktoryTravní traktoryKřovinořezyKřovinořezyMulčovače, vyžínačeMulčovače, vyžínačeMultifunkční nosičeMultifunkční nosičeStavebnicový systém VARIStavebnicový systém VARITlakové myčkyTlakové myčkyElektrocentrályElektrocentrályČerpadla na voduČerpadla na voduZametací kartáčeZametací kartáčePily na dřevoPily na dřevoŠtípače dřevaŠtípače dřevaPůdní vrtákyPůdní vrtákyReklamní předmětyReklamní předmětyNáhradní dílyNáhradní dílyBazar, výprodejBazar, výprodejArchiv výrobkůArchiv výrobkůAKU zahradní technika EGOAKU zahradní technika EGOElektrické vozíky a skútry SELVOElektrické vozíky a skútry SELVO
Akce, slevyAkce, slevyNovinkyNovinky

Zametací kartáče

Zametací kartáče 7. 10. 2019

VARI má se zametacími kartáči bohaté zkušenosti. V příslušenství figurovaly vždy, a to i v dobách dávno minulých.

Prvním válcovým kartáčem byl adaptér k VARI systému, model OK-1000. Byl to náš první válcový kartáč se stranovým nastavováním a prodával se již v dobách, kdy na našem trhu jiné kartáče prakticky neexistovaly. Proto se velmi rozšířily především v obcích a městech pro údržbu chodníků, cest či hřbitovů a řada jich slouží dodnes. Později přišly na trh nové typy zametacího kartáče: KV-100 a KV-100/Z. Měly již moderní design, lepší a efektivnější vedení pohonu, přídavnou nádrž s kropením a jako příslušenství objemnou sběrací nádobu na nečistoty. Při inovaci dostaly tyto kartáče spirálové štětiny pro ještě efektivnější metení a především pro možnost použití v zimě na sníh bez nutnosti měnit typ štětin.

Poptávka po úklidové technice neustále roste, a to především v kategorii malých kompaktních kartáčů do šířky záběru 80 cm. Větší záběry jsou totiž většinou řešeny většími komunálními stroji.

Na prvním místě při návrhu zametacího kartáče CB-80  stál požadavek na vysokou obratnost, krátkou stavební délku a dobré vyvážení stroje. Vytvořili jsme velice kompaktní a přitom robustní kartáč, u kterého uživatelé ocení výtečnou ergonomii ovládacích prvků, obratnost i ve stísněných prostorách nebo výtečnou trakci kol na kluzkém povrchu. Samozřejmostí je i nízká hmotnost a snadná přeprava např. v osobním automobilu. Spirálové štětiny a bohaté příslušenství, jako je sběrací box, protiprachová plenta či odhrnovací radlice na sníh, jen podtrhávají vysoký standard našeho výrobku v rámci kategorie. Při konstrukci jsme použili řadu profesionálních řešení, především v připojení příslušenství, ale i v celkové struktuře konstrukce malého kartáče. Samozřejmostí je použití kvalitních a vyzkoušených komponentů, které používáme velkosériově i na našich dalších strojích – mulčovacích a bubnových sekačkách, např. osvědčené šnekové převodovky s bronzovým kolem v olejové lázni nebo kevlarové klínové řemeny. Kartáč je kompletně vyrobený ve VARI s komponenty od tuzemských dodavatelů nebo dodavatelů z EU.

Ačkoliv je cenově směřovaný do hobby třídy, obstojí i profesionálním použití a svojí jednoduchostí a nízkými pořizovacími a provozními náklady jistě potěší nejednoho profesionála. Kartáč CB-80 je vhodný jak pro soukromé použití na chodnících a příjezdových cestách, tak i v malém komunálu při údržbě firemních areálů, škol, obecních pozemků, nemocnic či čerpacích stanic. Prostě všude tam, kde je potřeba rychle a pečlivě uklízet po celý rok.

Pro sezonu 2021/22 pak přijde na svět nová generace zametacích kartáčů CB, která zahrnuje modely CB-800 a CB-1000. Zametací kartáče CB-800 a CB-1000 jsou postavené na inovovaném šasi, které vychází z předchozího modelu CB-80, má však mnohá vylepšení. Nové zametací kartáče je možné objednávat již teď, výroba je plánovaná na přelom měsíců září/říjen.